نخستین پرواز از غرب به شرق آمریکا با انرژی خورشیدی

Image caption فاصله دو نوک بال سولار ایمپالس ۶۳ متر است اما فقط به اندازه یک خودروی کوچک وزن دارد. جنس این هواپیما از الیاف کربن است.

هواپیمای سولار ایمپالس که دوازده هزار سلول خورشیدی نیروی محرکه آن را تامین می‌کند، پنجمین و آخرین مرحله پرواز خود را از واشنگتن به نیویورک کامل کرد و به این ترتیب برای اولین بار عرض آمریکا با انرژی خورشیدی طی شد.

قرار است نسل جدید این هواپیما در سال ۲۰۱۵ دور دنیا را با انرژی خورشیدی بپیماید.

این هواپیما قرار بود پیش از فرود در فرودگاه جی‌اف‌کی نیویورک از مقابل مجسمه آزادی عبور کند، اما شکافی دو و نیم متری در بال چپ آن باعث لغو این برنامه شد.

به گفته مسئولان، این شکاف برای هواپیما و خلبان خطرساز نبوده است.

مرحله آخر پرواز از واشنگتن تا نیویورک تقریبا پانصد کیلومتر بود که با سرعت متوسط ۲۷ کیلومتر در ساعت در مدت هجده ساعت و بیست و سه دقیقه طی شد.

این هواپیما هفته آینده در فرودگاه جی‌اف‌کی در معرض بازدید عموم قرار می‌گیرد.

به این ترتیب برای اولین بار یک هواپیما فقط با استفاده از انرژی خورشیدی و بدون مصرف حتی یک قطره سوخت، از این سو تا آن سوی آمریکا را با پرواز در روز و شب طی کرده است.

Image caption مقایسه ابعاد سولار ایمپالس با ایرباس

مرحله اول این پروژه در ماه می سال جاری از سان‌فرانسیسکو آغاز شد و سولار ایمپالس در مراحل بعد به فینیکس، دالاس و سنت‌لوییس پرواز کرد تا اینکه سرانجام به نیویورک رسید و در مجموع ۴۶۷۵ کیلومتر را با انرژی خورشیدی طی کرد.

فاصله دو نوک بال هواپیما HB-SIA به اندازه یک ایرباسA۳۴۰ است (تقریبا ۶۳ متر) اما برخلاف ایرباس که ۳۷۰ تن وزن دارد، وزن HB-SIA فقط ۱.۶ تن، یعنی به اندازه یک خودروی کوچک است.

این بالهای عظیم با دوازده هزار سلول خورشیدی پوشانده شده که هم چهار ملخ هواپیما را به حرکت در می‌آورد و هم باتری‌های لیتیومی چهارصد کیلویی آن را برای پرواز شبانه شارژ می‌کند.

آندره بورشبرگ، خلبان هواپیما به بی بی سی گفت: "باید هماهنگی‌های بسیاری انجام می‌شد؛ اینکه یک هواپیمای آزمایشی مثل سولار ایمپالس، یکی از شلوغ‌ترین مسیرهای هوایی دنیا -واشنگتن تا نیویورک- را طی کند، کار بسیار دشواری بود."

به این ترتیب پروژه " از این سو تا آن سوی آمریکا" به اتمام رسید و حالا بورشبرگ و کمک خلبانش برتراند پیکارد که در هواپیمای تک خلبان HB-SIA برای پروازهای طولانی جا عوض می‌کردند، خود را آماده پرواز با مدل جدید دو نفره HB-SIB می‌کنند؛ برای سفر به دور دنیا که دو سال دیگر آغاز می‌شود؛ پروژه‌ای که به گفته بورشبرگ "بسیار پیچیده‌تر" از چیزی است که در آمریکا انجام شد: "کار در یک کشور و با یک زبان، بسیار ساده‌تر از کار در سطح بین‌المللی و در قاره‌های مختلف است."

Image caption آندره بورشرگ (راست) و برتراند پیکارد دو خلبان سوییسی پس از فرود در نیویورک

HB-SIA رکورد طولانی‌ترین پرواز سرنشین‌دار با انرژی خورشیدی را به مدت ۲۶ ساعت بجا گذاشته است.

این هواپیما اولین پرواز بین‌قاره‌ای خود را (از اروپا به آفریقا) سال گذشته انجام داد.

این هواپیما در عبور از این سو تا آن سوی آمریکا هم رکورد طولانی‌ترین مسافتی را که با انرژی خورشیدی طی شده است (۱,۵۴۱کیلومتر) را ثبت کرد.

ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا پس از فرود هواپیما در نیویورک گفت: "ده سال دیگر خواهیم دید که محصول این فناوری‌ دنیا را تغییر خواهد داد."