گوشی تلفن تازه سامسونگ با نمایشگر منحنی

"گالاکسی راوند"
Image caption شرکت سامسونگ می‌گوید که عرضه این تلفن جدید به بازار از کره جنوبی شروع خواهد شد

سامسونگ گوشی تلفن هوشمندی را به بازار ارائه داده که صفحه آن منحنی است.

این گوشی تلفن هوشمند "گالاکسی راوند" (گالکسی مدور) نامگذاری شده است.

اندازه صفحه نمایشگر این گوشی تلفن جدید شرکت سامسونگ ۵.۷ اینچ (۱۴.۵ سانتیمتر) است.

ارایه این تلفن تازه به بازار چند روز پس از آن صورت گرفت که شرکت ال جی اعلام کرد که سال آینده گوشی تلفنهای خود را با صفحه نمایش منحنی به بازار ارائه می‌کند.

تکنولوژی صفحه‌های نمایشگر به سوی تهیه و تولید نمایشگرهای منحنی حرکت می‌کند. هر دو شرکت سامسونگ و ال جی، تلویزیونهایی (با صفحاتی) که تششعات آن ارگانیک -دیودی موسوم به (او ال ای دی) است به بازار ارایه کرده‌اند.

سامسونگ می‌گوید که نمایشگر منحنی گوشی تلفن هوشمند تازه آن، به کاربران اجازه می‌دهد که در هنگام خاموش بودن صفحه نمایش، از برخی از بعضی از ابزارهای تلفن مانند تاریخ، زمان و یا تلفنهایی که جواب داده نشده‌اند، ساده‌تر استفاده کنند.

به گفته مقامات این شرکت، همچنین کاربران می‌توانند موزیکی را که در حال شنیدن آن هستند و در حالی که صفحه نمایشگر خاموش است، تغیییر دهند.

شرکت سامسونگ می‌گوید که عرضه این تلفن جدید به بازار از کره جنوبی شروع خواهد شد. ساموسنگ جزئیاتی از ارائه این تلفن به بازار جهانی ارایه نداده است.

ساعت مچی هوشمند

سامسونگ در اویل ماه گذشته میلادی خبر ارایه ساعت‌‎ مچی هوشمندی را به بازار داد؛ ساعتی که صفحه نمایش رنگی، قابلیت اجرای نرم‌افزارها و همچنین برقراری تماس‌های تلفنی را دارد.

پیش از سامسونگ شرکت‌های دیگری همچون سونی نیز از تولید ساعت مچی‌های هوشمند خود خبر داده بودند.

سامسونگ موفق‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند است و به همین دلیل بسیاری در انتظار رونمایی از ساعت مچی هوشمند این شرکت بودند.

شرکت سامسونگ ساعت مچی هوشمند خود، "گالاکسی گیر" را در یک جشنواره تکنولوژی در برلین آلمان رونمایی کرده است.

مطالب مرتبط