نقش بیش از حد فناوری در زندگی روزانه

چند نفر با تلفن هوشمند
Image caption رواج تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها موجب شده افراد در مکان های مختلف وقت زیادی را در جلوی نمایش‌گرهای دیجیتالی بگذرانند

یک پژوهش میدانی در مورد استفاده از نمایش‌گرهای الکترونیکی نشان می‌دهد که از هر ده نفر، شش نفر احساس می‌کنند که روزانه‌ وقتشان را بیش از حد در جلوی این دستگاه‌ها می‌گذرانند.

آنها می‌گویند می‌خواهند یک زندگی ساده‌تر و آهسته‌تر داشته باشند.

این پژوهش که توسط شرکت "ایپسوس موری" انجام شده نظر بیش از شانزده هزار نفر بزرگسال در بیست کشور را در مورد نگاه آنها به نقش روزافزون فناوری‌های الکترونیکی در زندگی روزانه پرسیده است.

با وجود یاس آشکار از تاثیر فناوری، تحقیقات نشان می‌دهد که بیشتر افراد اقرار می‌کنند که این دستگاه‌ها چقدر برای زندگی امروزی حیاتی هستند.

این پژوهش همچنین رویکرد فناوری به حیطه فردی، به سنت و جهانی‌شدن را بررسی کرده است. سه چهارم افراد شرکت‌کننده گفته‌اند که فکر می‌کنند جهان با سرعتی بیش از حد برای آنها در حال تغییر است.

با گسترش استفاده از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها در جهان که امکانات گسترده‌ای از جمله استفاده از اینترنت را در هرجا ممکن می‌کنند، شمار کاربران آنها در کنار استفاده از کامپیوتر به شدت افزایش یافته است.

تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و کتاب‌های الکترونیکی موجب شده افراد زیادی وقتشان را در اماکن عمومی، اوقات فراغت و حتی در وسایل نقلیه پای این دستگاه‌ها بگذرانند.

بنا به اطلاعات وبسایت‌های تخصصی، شمار کاربران تلفن‌های هوشمند از یک میلیارد گذشته است.

مطالب مرتبط