وزیر بهداشت ایران:پزشکان پول اضافی بگیرند، حق طبابت نخواهند داشت

حق نشر عکس ISNA
Image caption آقای قاضی زاده هاشمی تلاش کرده تا هزینه درمانی را در ایران کم کند

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران، تاکید کرد که هزینه خدمات پزشکی باید مطابق تعرفه‌ها باشد و هر چیزی ورای آن 'رشوه' تلقی می‌شود.

او گفت: ''با احدی رودربایستی نداریم. شک نکنید کسانی که خارج از تعرفه‌ها، دریافتی داشته باشند، اجازه طبابت نخواهند داشت.''

به گفته آقای قاضی‌زاده هاشمی، بیمارستان‌های خصوصی نیز با وزارت بهداشت برای اجرای تعرفه‌های جدید به توافق رسیده‌اند و باید آن را رعایت کنند.

حسن قاضی‌زاده هاشمی از زمانی که عهده‌دار وزارت بهداشت شده است طرح‌ها و سیاست‌هایی را برای اصلاح نظام بهداشت و درمان ایران آغاز کرده است.

پایین آوردن هزینه‌های درمانی با عنوان"طرح تحول نظام سلامت" و طرح مبارزه با دریافت خارج از قاعده توسط پزشکان و بیمارستان‌ها بخشی از سیاست‌های اصلاحی وزیر بهداشت بوده است.

آقای قاضی‌زاده هاشمی گفت ''بخش خصوصی امروز به شدت محتاج بیمه‌های تکمیلی است'' و از شزکت‌های بیمه دولتی خواست طوری با بیمارستان‌های خصوصی قرارداد ببندند که در صورت تخلف آنها از تعرفه‌های مصوب، امکان لغو قرارداد وجود داشته باشد.

'اضافه وزن ۱۵درصد دانش‌آموزان'

حق نشر عکس Isna
Image caption به گفته وزیر بهداشت ایران ۱۵درصد دانش‌آموزان اضافه وزن دارند

وزیر بهداشت ایران همچنین در جلسه‌ای با مقام‌های وزارت آموزش و پرورش درباره اضافه وزن گروهی از دانش‌آموزان ایرانی هشدار داد.

او گفت از میان ۱۳ میلیون نفر دانش‌آموز ایرانی ۱۵درصد آنها اضافه وزن دارند.

وزیر بهداشت خواهان توزیع غذاهای سالم شد و گفت حداقل باید در مدارس شیر توزیع شود.

حسن قاضی‌زاده هاشمی از وزارت آموزش و پرورش خواست تا ترتیبی دهد که در بوفه‌های مدارس خوراکی‌های با نمک و چربی پایین توزیع شود و همچنین خوردنی‌هایی که مشکلاتی همچون خرابی دندان را تشدید نکنند.

او همچنین گفت ساعات ورزش در مدارس باید افزایش پیدا کند.

مطالب مرتبط