کارشناسان آلمانی: از ایران برای سرقت اطلاعات حمله سایبری می‌شود

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

یک نهاد امنیتی در آلمان می‌گوید که حداقل دو سال است که هکرهایی از ایران به ربودن اطلاعات نهادهای تحقیقاتی و دانشگاهی و شرکت‌های بین‌المللی در اروپا و آمریکا دست می‌زنند.

زونکه مویه‌زر، سخنگوی اداره حفاظت قانون اساسی در ایالت بایرن در گفتگو با بامداد اسماعیلی گفته است: "پس از بررسی کانال‌های ارتباطی، ابزار استفاده شده و زیر ساخت‌های این حمله، سرنخ تحقیقات ما به ایران ختم می‌شود. نمی‌توانم اطلاعات بیشتری بدهم، اما ما کاملا مطمئن هستیم که این حمله‌ها از ایران می‌آیند."

به گفته او ساعات حمله هکرها مطابق با ساعات کار اداری در ایران است.

پیش از این هم ایران در مواردی به انجام حملات سایبری متهم شده است. از جمله سال گذشته آمریکا گفت که کامپیوترهای نیروی دریایی این کشور از ایران هک شده بود.

در مقابل خود ایران نیز قربانی حملات سایبری بوده است. یکی از مهمترین این حملات با بدافزار استاکس‌نت تاسیسات اتمی ایران را هدف گرفته بود.

به گفته زونکه مویه‌زر هکرهای ایرانی با استفاده از ایمیل‌های جعلی موفق به ورود به سیستم‌های مورد حمله و سرقت اطلاعات شده‌اند.

این مقام آلمانی می‌گوید که نهادهای مورد حمله از شرکت‌های داروسازی تا کمپانی‌های فعال در صنعت هوا-فضا و صنایع تسلیحاتی را در برمی‌گیرد.

مطالب مرتبط