روبات ژاپنی خطبه عقد خواند

روبات
Image caption روبات عاقد، به عروس و داماد گفت یکدیگر را ببوسند

در ژاپن برای اولین بار یک روبات خطبه عقد را جاری کرده است.

در مراسم ازدواج که در رستورانی در توکیو برگزار شد روباتی با چشمان براق و موی دم اسبی و با صدایی زنگدار به داماد دستور داد که تور صورت عروس را برای بوسیدن وی کنار بزند.

پس از آنکه عروس و داماد در برابر 50 میهمان یکدیگر را بوسیدند، روبات عاقد، به نشانه تایید این کار دست راست خود را بلند کرد.

هنگامی که عروس و داماد وارد محل برگزاری مراسم عقد شدند همه میهمانان از جای خود بلند شدند به استثنای روبات عاقد که او را روی صندلی اش عملا میخکوب کرده بودند.

عروس و داماد هر دو با صنعت روبات ژاپن که صنعت پر رونقی است سر و کار دارند.

این زوج گفتند از آنجا که روبات سبب شده بود که آن دو یکدیگر را برای اولین بار ملاقات کنند، انتخاب روبات برای انجام مراسم عقد ازدواجشان، یک انتخاب طبیعی بوده است.

ژاپن یکی از کشورهایی است که صنعت روبات سازی اش بسیار پیشرفته است و دولت از این صنعت به خاطر نقشی که در رونق این کشور در آینده خواهد داشت، حمایت می کند.

در کارخانه های ژاپن از روبات استفاده می شود ولی اخیرا شرکت های ژاپنی در صدد برآمده اند به روبات ها در زندگی روزمره مردم نیز نقشی بدهند.

کمپانی هوندا یک کودک روباتی ساخته و شرکت های دیگر روبات هایی ساخته اند که برای سرگرمی سالمندان از آنها استفاده می شود از جمله روبات هایی هستند که بیسبال بازی می کنند.

کوکورو، یک شرکت روبات سازی که شعارش رخنه به قلب مردم است، دایناسورهای روباتی برای شرکت در نمایشگاهها ساخته است و همچنین روبات هایی به بازار عرضه کرده که لبخند می زنند و می خندند.

ساتوکو اینو، عروسی که یک روبات خطبه عقدش را خوانده و در شرکت کوکورو کار می کند، می گوید به عقیده او مردم ژاپن روبات ها را دوست خود می دانند به خصوص کسانی که با صنعت روبات سازی سر و کار دارند.

ساتوکو می افزاید که البته مردم عادی نیز عمدتا دوست دارند یک روبات داشته باشند تا دستوراتشان را اجرا کند.

قیمت روبات عاقد (مدل I_fairy) معادل 68 هزار دلار است و هم اکنون از سه عدد از این مدل روبات ها در سنگاپور، آمریکا و ژاپن استفاده می شود.

بازوی این روبات می تواند 18 درجه حرکت داشته باشد و عمدتا صداها و حرکاتی را که به طور کامپیوتری برنامه ریزی شده تکرار می کند.