بزرگان ایران زمین - شرایط و نحوه شرکت در رای گیری

گروهی از کارشناسان و شخصیت های دانشگاهی شش شخصیت برجسته تاریخ ایران زمین را از میان چهره های پیشنهادی شما برگزیده اند. از مخاطبان بی بی سی فارسی دعوت شده است که از طریق وبسایت بی بی سی و یا فرستادن پیامک به شخصیت مورد علاقه خود رای دهند.

رای گیری از ساعت ۱۵:۴۰ به وقت لندن (۱۴:۴۰ گرینویچ)‌در روز سه شنبه ۲۷ مارس (برابر با ساعت ۱۹:۱۰ در روز هشتم فروردین به وقت ایران) آغاز و در نیمه شب سی ام ماه مارس به وقت لندن (۲۳:۰۰ گرینویچ) (برابر با ۳:۳۰ صبح شنبه ۱۲ فروردین به وقت ایران) پایان می یابد.

مجموع آرایی که از طریق آنلاین و پیامک فرستاده شده بر روی وبسایت بی بی سی فارسی همراه با شرایط و مقررات رای گیری منتشر خواهد شد. در صورتیکه تعداد آرای داده شده به دو نفر یا بیشتر مساوی باشد، برگزیدگان مشترکا در یک رده قرار می گیرند.

رای گیری عمومی – شرایط و مقررات

۱. این رای گیری توسط بی بی سی و مطابق تمام مقررات بی بی سی برگزار می شود که جزئیات آن را می توانید اینجا در راهنمای روزنامه نگاری بی بی سی بخوانید. (به زبان انگلیسی)

۲. برگزیدگان نهایی (شش شخصیت) بزرگان ایران زمین از میان اسامی پیشنهادی شما توسط گروهی از کارشناسان و شخصیت های دانشگاهی صاحب نظر درباره ایران و تاریخ و سیاست آن انتخاب شده اند.

۳. برگزیدگان نهایی از طریق پیامک و وبسایتwww.bbcpersian.comبا کلیک بر روی شخصیت مورد نظر به رای گیری عمومی گذاشته می شود. شما می توانید از طریق یکی از این دو روش شخصیت محبوب خود را انتخاب کنید. از هر خط تلفن فقط یک بار می توانید پیامک بفرستید و از هر کامپیوتر نیز بیش از یک بار نمی توانید در رای گیری شرکت کنید.

۴. برای شرکت در مسابقه از طریق اس ام اس، پیام خود را به شماره ۷۵۳۷۴۰۳۰۹۲ (۰۰۴۴) ارسال کنید. برای انتخاب حافظ به عنوان بزرگترین شخصیت ایران زمین عدد ۱ را ارسال کنید، برای انتخاب زرتشت عدد ۲، مصدق عدد ۳، کوروش عدد ۴، بوعلی سینا عدد ۵ و برای انتخاب فردوسی عدد ۶ را به شماره بالا اس ام اس کنید.

۵. در بریتانیا و ایرلند شمالی پیامکی که می فرستید به اندازه یک پیامک معمولی برای شما هزینه خواهد داشت که این هزینه را شرکت ارائه دهنده خدمات تلفنی شما دریافت می کند. هزینه پیامک در کشورهای دیگر ممکن است متفاوت باشد که پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال پیام، از هزینه آن از طریق شرکت ارائه دهنده خدمات تلفنی خود مطلع شوید.

مطئمن شوید که عدد و یا کلید واژه شخصیت مورد نظر خود را با دقت وارد کنید. پیامکهایی که با عددهای نادرست دریافت شود در رای گیری شرکت داده نمی شوند، اما به هرحال هزینه آن برای شما حساب خواهد شد. شما باید از کسی که صورت حساب تلفن را می پردازد، اجازه داشته باشید.

۶. بی بی سی از اطلاعات شما فقط برای انجام این رای گیری استفاده خواهد کرد و آنها را منتشر نمی کند یا به شخص یا نهاد دیگری، بدون اجازه شما، نمی دهد. اگر می خواهید درباره خط مشی بی بی سی در زمینه حفظ حریم خصوصی بیشتر بدانید،کلیک اینجا را کلیک کنید(به انگلیسی).

۷. رای گیری از ساعت ۱۵:۴۰ به وقت لندن (۱۴:۴۰ گرینویچ)‌در روز سه شنبه ۲۷ مارس (برابر با ساعت ۱۹:۱۰ در روز هشتم فروردین به وقت ایران) آغاز و در نیمه شب سی و یکم ماه مارس به وقت لندن (۲۳:۰۰ گرینویچ) (برابر با ۳:۳۰ صبح شنبه ۱۲ فروردین به وقت ایران) پایان می یابد. لطفا پیش از آغاز رای گیری و پس از پایان آن، پیامک (اس ام اس) نفرستید. زیرا که رای شما به شمار نخواهد آمد و در عین حال هزینه آن را خواهید پرداخت.

۸. نتایج رای گیری و انتخابی که با توجه به آن انجام خواهد شد قطعی و نهایی است و تغییر نخواهد کرد.

۹. بی بی سی یا کسانی که با آنها قرارداد دارد و همچنین موسسات وابسته و یا بنگاه ها، مسئول مشکلات فنی یا کار نکردن شبکه خطوط تلفنی، اینترنت، سیستم، رایانه سرویس دهنده و ارائه دهنده که منجر به از دست رفتن یا عدم ثبت شدن رای شما بشود، نیستند.

۱۰. رای هایی که واجد شرایط نباشند، در نظر گرفته نخواهند شد. بی بی سی این حق را برای خود محفوظ می داند که آرایی را که مشکوک به تقلبی بودن هستند، یا اینکه به نظر برسد که تعمدا در آنها دستکاری شده، در نظر نگیرد.

۱۱. بی بی سی این حق را نیز برای خود محفوظ می داند که در صورتی که تشخیص دهد رای گیری باید متوقف شود،‌یا اینکه در شرایطی که به نحوی خارج از کنترل بی بی سی باشد، رای گیری را در هر مرحله ای متوقف کند. در صورت لغو شدن یا معلق شدن رای گیری، مشکل فنی با رای گیری تلفنی یا آنلاین و یا هردو، بی بی سی این حق را برای خود محفوظ می داند که یکی از گزینه های موجود در پرسش مطرح شده در رای گیری را به روش دیگر به عنوان برگزیده انتخاب کند یا اینکه از گروهی از کارشناسان برای انتخاب آن کمک بگیرد.

۱۲. کسانی که در این رای گیری شرکت می کنند تلقی خواهد شد که این مقررات را پذیرفته اند و آنها را رعایت می کنند.

۱۳. نظارت بر رای گیری توسط بخش فارسی بی بی سی و ناظر خارج از بی بی سی انجام می شود.

۱۴. مقررات مطرح شده در اینجا در چارچوب قوانین انگلستان و ولز است.

مطالب مرتبط