سایت فارسی بی‌بی‌سی 'انطباق‌پذیر' شد

حق نشر عکس .

وبسایت بی‌بی‌سی فارسی در تلاش برای ارائه اخبار به بهترین شکل ممکن که با ابزارهای مختلف قابل دریافت باشد، از روز پنج شنبه، ۲۵ سپتامبر، "انطباق‌پذیر" (responsive) شد. به این معنی که دیگر دو طراحی مختلف برای سایت موبایل و سایت کامل وجود ندارد بلکه طراحی فعلی با همه ابزارهای دیجیتال از جمله رایانه شخصی، تبلت و موبایل قابل مشاهده است. پیش از این سایت موبایل ما به صورت انعطاف پذیر ارائه شده بود.

این طراحی قادر است خود را با نوع صفحه، ابعاد صفحه و کیفیت سرویس اینترنتی مورد استفاده توسط کاربر هماهنگ کند. در هفته جاری وبسایت های سایر زبان های سرویس جهانی بی بی سی نیز به صورت انطباق‌پذیر ارائه شده اند.

دلیل این تغییر چیست؟

کاربران با این طراحی جدید می توانند اخبار، گزارش‌ها، تحلیل‌ها، تصاویر و ویدیوهای سایت را با کیفیتی بهتر و به صورتی شکیل تر بخوانند و ببینند. در عین حال می توان در آینده ویژگی های سایت را گسترش داد.

امکان تماشای پخش زنده تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی هم در طراحی جدید برای کاربران فراهم شده است.

کاربرانی که از ابزارهای قدیمی تری برای مشاهده سایت استفاده می کنند، سرعت بیشتری در دسترسی به مطالب تجربه خواهند کرد و کسانی که ابزارهای پرسرعت تر و بزرگتری دارند، چیدمانی غنی تر و گسترده تر را خواهند دید.

برنامه های قدیمی‌تر مانند ویندوز میدیا پلیر دیگر در سایت ما پشتیبانی نخواهد شد و فایل های صوتی و تصویری به شیوه های دیگری پخش خواهند شد.

البته فرایند گذار از وبسایت قدیم به جدید هنوز کامل نشده است و کادر فنی بی بی سی همچنان در تلاش برای بهبود هر چه بیشتر وبسایت است.

اگر مشکلی با سایت جدید دارید، نظرات خود را برای ما ارسال کنید.