ديدنی های لندن
 
جاذبه های توريستی


جاذبه های توريستی


چشم لندن (London Eye)

يکی از جديدترين و در عين حال پرطرفدارترين جاذبه های توريستی لندن بزرگترين چرخ و فلک جهان است که "چشم لندن" (London Eye) نام دارد.

اين چرخ بزرگ که در سال ۲۰۰۰ در معرض استفاده قرار گرفت (و به همين دليل چرخ هزاره نيز نام گرفته است) شما را در اتاقکی شيشه ای تا ارتفاع يکصدوشصت متر به پرواز در می آورد و تصاوير باور نکردنی سيصدوشصت درجه ای از مناظر پايتخت در برابر چشمانتان قرار می دهد.

محل استقرار "چشم لندن" روبروی ساختمان پارلمان و آن سوی پل وست مينستر به گونه ای انتخاب شده که به شما امکان می دهد اکثر ديدنيهای شهر را يکجا تماشا کنيد. در روزهای آفتابی شما خواهيد توانست بالا و پائين رودخانه تيمز را تا کيلومترها ببينيد. بنابراين سعی کنيد در روزهای ابری سوار اين چرخ نشويد اما اگر وقت و پول کافی برای دو بار سوار شدن داشته باشيد، خواهيد ديد که لندن در شب نيز منظره های فراموش نشدنی دارد.

Address: South Bank, SE1. Tel: +44 (0) 870 5000 600

سينمای آيمکس (Imax)

سينمای آيمکس در سال ۱۹۹۶ و دقيقاً در مرکز ميدانی روبروی ايستگاه قطار واترلو ساخته شده. فيلمهای ۴۵ دقيقه ای نشان داده شده در اين سينما، که عريضترين پرده را در بريتانيا دارد، به گونه ای ساخته شده اند که ابعاد عظيم پرده را هر چه بيشتر به نمايش بگذارند. در نتيجه، اکثر فيلمها مستند و برای مثال، در مورد ايستگاه فضايی يا کشتی تايتانيک است.

با استفاده از عينک مخصوص می توانيد اين فيلمها را به طور سه بعدی تماشا کنيد و از زيبايی غير قابل توصيف آنها لذت ببريد.

می توان گفت که با رفتن به اين سينما لذت تماشای فيلم و ديدار از پارکی تفريحی را يکجا تجربه خواهيد کرد. اما به خاطر داشته باشيد که هزينه آن تقريباً برابر تماشای فيلم بلند در يکی از سينماهای ميدان لستر (Leicester Square) در مرکز لندن خواهد بود.

Address: 1 Charlie Chaplin Walk, South Bank, Waterloo, SE1.
Tel: +44 (0) 20 7902 1234

مادام توسو و آسمان نمای لندن (Madame Tussauds & London Planetarium)

بيش از دويست سال است که طولانی ترين صف توريستها را می توان در برابر درهای موزه مجسمه های مومی مادام توسو مشاهده کرد. پيکره های مشهورترين شخصيتهای معاصر در نخستين بخش موزه قرار دارد و در آنجا شما می توانيد در کنار مجسمه مشاهيری چون ديويد بکهام عکس بگيريد. همچنين بخش ديگری به هنرپيشگان سينما اختصاص دارد که مجسمه هنرپيشه هايی چون مرلين مونرو و شون کانری را در خود جای داده است.

پرطرفدارترين بخش موزه، تالار وحشت نام دارد که از جمله جلوه های ويژه آن، بازسازی صحنه يکی از جنايتهای جک درنده (Ripper) قاتل زنجيره ای معروف در شرق لندن است.

موزه مادام توسو و آسمان نمای لندن هر دو در يک ساختمان قرار دارند و آنهايی که برای ديدن مجسمه های مومی رفته اند از تخفيف ويژه ای برای تماشای آسمان پر ستاره افلاک نما برخوردار خواهند شد.

Address: Marylebone Road, NW1. Tel: +44 (0) 870 400 3000
 
 
 
 
 
گردشگری: جاذبه ها
 
 
 
 
^^ بالا بازگشت به صفحه اول