ديدنی های لندن
 
ديدنی ها


ديدنی ها : باغ وحش لندن، هايد پارک، گورستان گيت، چمنزار همستد


باغ وحش لندن

باغ وحش لندن که در منطقه وسيع و سر سبز ريجنتس پارک (Regents Park) قرار دارد، انواع حيوانات کمياب و حتی ناياب جهان را در خود جای داده است.

شيرها، ببرها و ميمونهای اين باغ وحش علاقمندان بسياری به سوی خود جلب می کنند. کودکان نيز دور استخر پنگوئن ها جمع می شوند تا غذا دادن به آنها را تماشا کنند.

آکواريوم و بخش مربوط به خزندگان نيز برای کودکان بسيار جالب است، به شرطی که از ديدن مارها وحشت نکنند.

در اوقات خاصی از روز، مأموران باغ وحش اطلاعات جالبی راجع به شغل خود به بازديدکنندگان می دهند. همچنين طوطيها و گرازهای تربيت شده، روزی دو بار نمايشهای جالبی اجرا می کنند که با استقبال پرشور بازديدکنندگان مواجه می شود.

Address: Regent's Park, NW1. Tel: +44 (0) 207 722 3333

هايد پارک

هايدپارک بزرگترين پارک سلطنتی بريتانياست که در واقع "ريه های سبز" شهر لندن به شمار می آيد. گفته می شود ناپلئون پس از ديدن هايدپارک دستور ساخت بلوار عظيم و سرسبز پاريس را صادر کرد.

رويدادهای تاريخی بسياری از جمله تظاهرات در فوريه ۲۰۰۳ در اين پارک برگزار شده است. سالانه چندين کنسرت درمحوطه باز اين پارک اجرا می شود.

از مکانهای ديدنی اين پارک می توان درياچه بزرگ آن را که برای قايقرانی و شنا در نظر گرفته شده، و نيز جاده طويلی را نام برد که در واقع اولين معبر عمومی لندن است که در شب توسط چراغ روشن شد. فواره ای به يادبود پرنسس دايانا، عروس سابق ملکه بريتانيا که در سانحه رانندگی کشته شد، نيز در اين پارک ساخته شده است.

Address: Hyde Park, W2

گورستان های گيت (Highgate cemetery)

آرامگاه ابدی کارل مارکس در اين گورستان واقع در يکی از محله های شمالی شهر لندن به نام های گيت قرار گرفته است.

اين گورستان در جنوب ايستگاه مترو و در دامنه تپه های گيت، از دو بخش تشکيل شده است. بخش غربی که شامل چندين مقبره بسيار قديمی است، برای عموم قابل بازديد نيست.

برعکس، ورود همه به بخش شرقی آزاد است، ولی بازديدکنندگان نبايد از معابر تعيين شده خارج شوند. در اين قسمت می توانيد مقبره عظيم کارل مارکس را در کنار فعالان سياسی، سياستمداران و تبعيدشدگان معروف ديگر مشاهده کنيد. نويسنده معروف، جورج اليوت که نام واقعی اش مری آن اوانس بود نيز در اين محل دفن شده است.

در بخش ديگری از گورستان های گيت سنگ قبرهای متعلق به اعضای ثروتمندترين خانواده های لندن قرار دارد. در روزی آفتابی بد نيست از کل منطقه های گيت نيز ديدن کنيد چراکه زيبايی و سرسبزی آن بی شباهت به مناطق روستايی بريتانيا نيست.

Address: Swain's Lane, N6. Tel: +44 (0)20 8340 1834

چمنزار همستد (Hampstead Heath)

يکی ديگر از مناطق ديدنی شمال لندن چمنزار همستد است که حدود هشتصد هکتار وسعت دارد. در قسمت جنوبی آن تپه پارلمان قرار گرفته. در روزهايی که باد می وزد چنين به نظر می رسد که نيمی از ساکنين جنوب شرق لندن برای کايت سواری به بالای اين تپه آمده اند.

در پيرامون چمنزار، چندين برکه وجود دارد که در فصل تابستان می توان در برخی از آنها شنا کرد. اغلب، کنسرتهای موسيقی کلاسيک نيز در اين محل برگزار می شود.

در شمال چمنزار، عمارت کنوود (Kenwood) واقع شده است که در آن مجموعه ای نفيس از شاهکارهای نقاشان قرن هفدهم و هجدهم همچون رامبراند و ورمير (Vermeer) نگهداری می شود.

Address: Highgate Road, NW5. Tel: +44 (0)20 7482 7073
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ديدنی های پرطرفدار: باغ وحش و پارکها
^^ بالا بازگشت به صفحه اول