فیوری دارنده کمربند دسته سنگین‌وزن بوکس خبر کناره‌گیری دایمی خود را تکذیب کرد

تایسون فیوری حق نشر عکس AFP

تایسون فیوری، قهرمان دسته سنگین وزن بوکس جهان، که پیشتر گفته بود که از صحنه رقابتهای این ورزش کناره‌گیری می‌کند،اکنون این خبر را تکذیب کرده است.

این بوکسور بریتانیایی ساعتی پس از آنکه این تصمیم خود را در حساب توییتری خود منتشر کرد گفت که این خبر "جوک" بوده است.

تایسون فیوری نوشته بود "بوکس یکی از غم‌انگیزترین کارهایی است تاکنون به آن پرداخته‌ام. (اما) من بزرگترینم. و البته (اکنون از بوکس) کناره‌گیری می‌کنم."

اما او اکنون گفته است: "هه هه هه! فکر کردید که به همین سادگی می‌شود از دست شاه کولیها راحت بشوید؟"

"شاه کولیها" ( Gypsy King)نام مستعاری است که برای فیوری بکار برده می‌شود.

او در همین رابطه تاکید کرده است که "من می‌مانم. بزرگترینم. فقط می‌خواستم نشان بدهم که رسانه‌ها چگونه هستند."

فیوری، ۲۸ ساله پیشتر برای بار دوم مسابقه‌اش با ولادیمیر کلیچکو دارنده سابق کمبربند قهرمانی این رشته، را به تاخیر انداخته بود. این بوکسور بریتانیایی دلیل این تاخیر را "ناآماده بودن از نظر پزشکی" اعلام کرده بود.

حق نشر عکس TF Twitter Account
Image caption تایسون فیوری تصمیم خود برای کناره‌گیری از بوکس را در متنی که در حساب توییتری خود منتشر کرده گفته بود

این مسابقه ابتدا قرار بود که ۹ ژوئیه در منچستر انجام شود اما در ماه ژوئن به دلیل مصدومیت قوزک فیوری به تعویق افتاد و قرار شد تا ۲۹ اکتبر برگزار شود.

سازمان "دبیلو‌ بی او" (یکی از سازمانهای معتبر ناظر بر بوکس جهانی) به فیوری ۱۰ روز فرصت داده بود تا دلایل پزشکی خود برای انصراف از مسابقه با کلیچکو ارایه دهد.

حق نشر عکس Reuters

استویو بانس، از تحلیلگران مسابقات بوکس، به بی‌بی‌سی گفته بود که به نظر وی فیوری با این اقدام تلاش کرده تا قبل از اینکه مقامات کمربندهای قهرمانی او را ازش پس بگیرند خود دست به اقدام شود.

بانس گفته بود که فیوری به صحنه باز می‌گردد؛ اما تاکید می‌کند که در آن زمان معلوم نیست که فیوری چگونه بوکسوری باشد.

فیوری همچنین از سوی کمیته مبارزه با دوپینگ بریتانیا در ماه اوت متهم به دوپینگ شد و قرار است که دادگاه او در ماه نوامبر برگزار شود.

فیوری ۲۸ ساله کمربند قهرمانی سنگین وزن بوکس جهان از منظر سازمان‌های معتبر "دبیلو‌ بی او"، "دبلیو بی اِی" و "آی بی اف" را در نوامبر ۲۰۱۵ با پیروزی مقابل ولادیمیر کلیچکوی ۴۰ ساله‌اش به دست آورد.

این بوکسور بریتانیایی مدتی بعد حاضر نشد با حریف انتخابی "آی بی اف" مسابقه دهد و این سازمان عنوانش را از او پس گرفت. در حال حاضر آنتونی جاشوا، دیگر بوکسور بریتانیایی قهرمان این سازمان است.

موضوعات مرتبط