وزارت امور خارجه ایران خواهان توضیح ازبکستان برای صادر نشدن روادید خبرنگاران ایرانی شد

حق نشر عکس Getty Images
Image caption تیم ملی فوتبال ایران در سومین مسابقه خود در راه جام جهانی روسیه باید با ازبکستان بازی کند

پس از صادر نشدن روادید خبرنگاران ایرانی که قرار بود به همراه تیم ملی فوتبال ایران به ازبکستان بروند، وزارت امور خارجه ایران از ازبکستان توضیح خواست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در گفتگویی با خبرگزاری فارس گفت: "از سفیر ازبکستان در مورد صادر نشدن رواید خبرنگاران توضیح خواسته‌ایم و او هم گفته که این مسئله را از تاشکند می‌پرسد و به ما منعکس خواهد کرد."

قرار بود ۱۲ خبرنگار و عکاس ورزشی به همراه تیم ملی ایران به ازبکستان بروند ولی به دلیل عدم صدور ویزا از سوی ازبکستان نتواستند راهی این کشور شوند.

تیم ملی ایران در سومین مسابقه خود در راه رسیدن به جام جهانی روسیه روز پنج‌شنبه در تاشکند با ازبکستان بازی خواهد کرد، تیمی که هر دو مسابقه اول خود را برده و در صدر گروه قرار دارد.

کی‌روش: فردا با بهترین تیم گروه بازی می کنیم

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران در کنفراس خبری پیش از بازی در مورد آمادگی ایران در مورد مسابقه حساس مقابل ازبکستان گفت: "ما فردا با بهترین تیم گروه بازی خواهیم کرد، ازبکستان هر دو بازی اول خود را برده و در صدر گروه قرار دارد."

"با این وجود تیم من تلاش می کند در این مسابقه برای مردم به پیروزی برسد. این تیم هر سال پیشرفت نسبت به سال قبل بهتر شده، زمانی که من کارم را با ایران آغاز کردم ما تنها یک بازیکن شاغل در لیگ‌های اروپایی داشتیم ولی امروز ۱۱ بازیکن داریم که در نقاط مختلف اروپا مشغول به بازی هستند."

حق نشر عکس Getty Images
Image caption کارلوس کی‌روش امیدوار است برای بار دوم با ایران به جام جهانی راه پیدا کند

اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش دو بازیکن اصلی ایران که گفته می شد به خاطر مصدومیت ممکن است به بازی مقابل ازبکستان نرسند، به گفته کارلوس کی‌روش در بازی مقابل این تیم در ترکیب قرار خواهند گرفت.

سرمربی پرتغالی ایران گفت: "یک خبر خوب و یک خبر بد دارم. خبر خوب اینکه اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش آماده بازی فردا خواهند بود و خبر بد اینکه آمادگی این دو بازیکن خبر بدی برای تیم ازبکستان خواهد بود ."

سامول بابایان، سرمربی ازبکستان اما معتقد است با وجود اینکه ایران یکی از تیم‌های قدرتمند آسیا است ولی تیم او قصد دارد در بازی خانگی مقابل ایران هر سه امتیاز را کسب کند.

او درباره تیم ملی ایران گفت: "حضور تیم ملی ایران در رده نخست رده‌بندی فیفا اتفاقی نیست. آن‌ها به واقع یکی از قدرتمندترین تیم‌های قاره آسیا محسوب می‌شوند و این بر هیچ کس پوشیده نیست."

بابایان در مورد بازی ایران و ازبکستان گفت: "بازی بسیار سختی پیش رو خواهیم داشت. فشار زیادی روی ما وجود دارد چرا که الان در صدر جدول قرار داریم. به خوبی از این موضوع آگاهی داریم که خط حمله ایران بسیار قدرتمند است. آن‌ها در سایر خطوط نیز بازیکنان تاثیرگذار و خوبی دارند. به همین خاطر طبیعتا شانس برد آن‌ها در بازی فردا بیشتر است ولی ما در بازی قبل در تهران توانسته بودیم آن‌ها را شکست دهیم و این نشان می‌دهد که توانایی این را داریم که ایران را شکست دهیم و باید این را باور داشته باشیم."

تیم ملی ازبکستان با کسب ۶ امتیاز از دو مسابقه اول خود در صدر جدول گروه A مقدماتی جام جهانی روسیه در منطقه آسیا قرار دارد، ایران با ۴ امتیاز، هم امتیاز با کره‌جنوبی پس از ازبکستان و با تفاصل گل بهتر نسبت به کره در رده د.وم قرار دارد.