ماری حریف دیمیتروف در فینال اوپن چین شد

اندی ماری تنیس باز بریتانیایی حق نشر عکس AP

اندی ماری، تنیس‌باز بریتانیایی و گریگور دیمیتروف از بلغارستان به فینال اوپن چین در پکن رسیدند.

مرد شماره دوی تنیس جهان در دیدار نیمه‌نهایی مقابل داوید فرر ایستاد و توانست حریف اسپانیایی‌ خود را که نفر ۱۳ رده‌بندی جهانی است با نتیجه ۳-۶ و ۲-۶ شکست دهد.

فرر بخت پنجم قهرمانی در اوپن چین بود اما ماری ۲۹ ساله برای پیروزی مقابل او فقط به یک ساعت و نیم زمان نیاز داشت. ماری در سال ۲۰۱۶ توانسته ۹ بار به فینال مسابقات مختلف برسد، هرچند که این نخستین حضور او در اوپن چین است.

بهترین تنیس‌باز بریتانیا معمولا مشکل چندانی برای بردن داوید فرر که بیشتر متخصص بازی روی زمین‌های خاک رس است نداشته و در شش مسابقه قبلی نیز او را شکست داده بود. مسابقات اوپن پکن در زمین سخت (هارد کورت) برگزار می‌شود.

ماری که قهرمانی در دو دوره مسابقات المپیک را در کارنامه دارد، در اندیشه پیروزی در فینال است تا هم به چهلمین قهرمانی خود در تورهای تنیس برسد و هم فاصله‌اش را با نواک جوکوویچ، صدرنشین جدول رده‌بندی جهانی تنیس کمتر کند.

حریف ماری در فینال گریگور دیمیتروف است که در دنیای تنیس به دلیل شباهت بازیش به راجر فدرر به "بچه فدرر" معروف است. دیمیتروف که در یک‌چهارم نهایی رافائل نادال را برده بود، در نیمه‌نهایی کار سختی در پیش نداشت و با کنار کشیدن میلوش رائونیچ تنیس‌باز کانادایی به دلیل مصدومیت قوزک پا، به فینال رسید.

ماری در ۱۰ مسابقه قبلی با دیمیتروف ۷ بار برنده شده است. آخرین برد ماری در مسابقات ماه گذشته اوپن آمریکا بود که حریفش را در سه ست پیاپی شکست داد. دیمیتروف دو سال است که در مسابقات تور جهانی تنیس قهرمان نشده است.

اندی ماری درباره مسابقه فینال گفت: "من سعی می‌کنم فردا یک تنیس سطح بالای دیگر بازی کنم. دیمیتروف در ماه‌های گذشته به مراتب بهتر بازی می‌کند. او یک برد خیلی خوب جلوی نادال داشت و بازی فینال مسابقه سختی خواهد بود."

موضوعات مرتبط