روزگار سخت کاپیتان؛ رونی: می‌دانستم این روزها از راه می‌رسند

حق نشر عکس AFP
Image caption وین رونی (چپ) کاپیتان و گرث ساوتگیت سرمربی موقت تیم ملی فوتبال انگلستان

وین رونی کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلستان در پی کنار گذاشته شدن از ترکیب تیم برای بازی امشب (سه‌شنبه ۲۰ مهر/ ۱۱ اکتبر) مقابل اسلوونی گفت که دوران سختی را می‌گذراند.

گرث ساوتگیت، سرمربی موقت تیم ملی انگلستان گفت که دعوت نکردن از رونی به دلایل تاکتیکی است نه وضعیت فنی او.

رونی در بازی شنبه گذشته در مقدماتی جام جهانی مقابل مالت که با پیروزی ۰-۲ انگلستان به پایان رسید، از سوی شماری از هواداران حاضر در ورزشگاه ومبلی هو شد. او در سه بازی اخیر منچستر یونایتد نیز در ترکیب اصلی قرار نگرفته است.

این بازیکن ۳۰ ساله گفت که از نشستن روی نیمکت خجالت نمی‌کشد. رونی کماکان کاپیتانی تیم ملی را در اختیار دارد، اما در بازی با اسلوونی قرار است که جردن هندرسون، هافبک لیورپول بازوبند را به بازو ببندد.

رونی که با ۵۳ گل و ۱۱۷ بازی ملی هم صاحب رکورد بیشترین بازی ملی انگلستان است و هم بهترین گلزن این کشور، این فصل در ۱۲ مسابقه برای باشگاه و تیم ملی به زمین رفته است.

رونی در مورد وضعیت حال حاضر خود گفت: "البته پنهان نمی‌کنم که در دوران سختی هستم. در چند بازی اخیر منچستر یونایتد روی نیمکت نشستم، اما این هم بخشی از فوتبال است. باید سخت کار کنم تا وقتی که باشگاه و تیم ملی به من نیاز داشت، آماده باشم."

اریک دایر، هافبک تاتنهام در مسابقه با اسلوونی جانشین رونی خواهد شد. ساوتگیت در مورد این بازی گفت: "باید به شیوه‌ای که می‌خواهیم جلوی اسلوونی بازی کنیم نگاه می‌کردم تا هافبک‌هایی که می‌خواستم را انتخاب کنم. این تصمیم هیچ ربطی به عملکرد وین در بازی شنبه نداشت. او توپ‌های زیادی را صاحب شد و با دیسیپلین تاکتیکی بالایی بازی کرد. به دلیل احترام بالایی که برای او به عنوان کاپیتان تیم قائل هستم، گرفتن این تصمیم اصلا برایم راحت نبود."

رونی هچنین گفت که این قضیه تغییری در تصمیم او برای بازنشسته شدن از تیم ملی پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ایجاد نخواهد کرد.

او گفت: "من ۱۳ سال بدون وقفه با تمام وجود برای انگلیس بازی کردم. به هر حال زمانی که من در فهرست اولیه تیم نباشم از راه می‌رسید، درست مثل اوایل کارم."

رونی همچنین در مورد هندرسون ۲۶ ساله که پس از استیون جرارد اولین کاپیتان لیورپول است که کاپیتانی تیم ملی را به عهده می‌گیرد، گفت: "به نظرم جردن رهبری فوق‌العاده است. او مسئولیت سختی را از جرارد تحویل گرفت و در پستش پیشرفت کرد. او کیفیت رهبری بالایی دارد و سزاوار این موقعیت بود. این لحظه افتخار‌آمیز بزرگی برای او و خانواده‌اش است."

موضوعات مرتبط