اشتهای تمام نشدنی خرگوش برزیلی ؛رونالدینیو: یکسال دیگر بازی می‌‌کنم

حق نشر عکس Getty Images

در حال حاضر کمتر کسی در دنیای فوتبال وجود دارد که بازیکنی غیر از کریستیانو رونالدو یا لیونل مسی را بهترین بازیکن جهان بداند، اما چند سال پیش بیشتر هواداران فوتبال از یک نفر نام می‌بردند: رونالدینیو.

گرچه این ستاره برزیلی خیلی زود افول کرد و در سال ۲۰۱۱ از اروپا به کشورش بازگشت اما در دوران حضورش در بارسلونا یکی از بهترین بازیکنان جهان بود.

رونالدینیو از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ در بارسلونا بود و در این مدت در ۱۴۵ بازی ۷۰ گل زد اما بسیاری از هواداران فوتبال عقیده دارند که دوران اوج رونالدینیو خیلی زود تمام شد.

با این حال این بازیکن ۳۶ ساله معتقد است که همین حالا هم کارنامه فوق‌العاده‌ای دارد: "من کارم را در گرمیو شروع کردم و قهرمان شدم. همین اتفاق در بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن هم افتاد و برنده تمامی عناوین شدم. به کرتارو هم که رفتم آن‌ها برای اولین بار در تاریخشان به فینال رسیدند. در فلامینگو هفت ماه نباختیم و بعد هم زمانی که در اتلتیکو مینیه‌رو بودم این باشگاه توانست قهرمان لیبرتادورس (مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آمریکای جنوبی) شود."

در سال‌های اخیر لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا و کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید بهترین بازیکنان فوتبال جهان بوده‌اند. در سال‌های اخیر تمامی توپ‌های طلا یا متعلق به مسی بوده یا رونالدو و جدای از این دو نفر آخرین بازیکنی که توپ طلا گرفت، کاکا در سال ۲۰۰۷ بود.

رونالدینیو که خودش در سال ۲۰۰۵ برنده توپ طلا شده در مورد بازیکن مورد علاقه‌اش در تاریخ فوتبال به روزنامه اسپانیایی مارکا گفت: "بت‌های فوتبالی من هنوز فرق نکرده‌اند: رونالدو، ریوالدو، روماریو و روبرتو کارلوس. من آن‌ها را تلویزیون می‌دیدم و سال بعد داشتم در کنارشان بازی می‌کردم."

رونالدینیو به پایان فوتبالش رسیده اما او که حتی زمانی شایعه حضورش در پرسپولیس تهران نیز شنیده می‌شد، گفت که با وجود ۳۶ سال سن هنوز دوست دارد که یک سال دیگر به بازی ادامه دهد: "در فکر این هستم که یکسال دیگر فوتبال بازی کنم و سال آینده کار خاصی انجام دهم. هرچند که می‌دانم دوران حرفه‌ایم دارد تمام می‌شود."

موضوعات مرتبط