آغاسی: نادال از درد خلاص شود می‌تواند به اوج برگردد

حق نشر عکس Getty Images

آندره آغاسی، تنیس‌باز آمریکایی و مرد شماره یک پیشین جهان، معتقد است رافائل نادال برای بازگشتن به اوج قبل از هر چیز باید از درد خلاص شود.

آغاسی ۴۶ ساله یکی از ستارگان بزرگ تاریخ تنیس جهان است و همین‌طور یکی از هشت نفری است که توانسته‌اند در هر چهار گرند‌اسلم قهرمان شوند.

رافائل نادال نیز در کارنامه‌اش قهرمانی ۱۴ گرند‌اسلم را دارد، اما بهترین ‌تنیس‌باز اسپانیا در سال‌های اخیر بارها مصدوم شده و آخرین قهرمانی او به سال ۲۰۱۴ باز‌می‌گردد؛ زمانی که این بازیکن ۳۰ ساله برای نهمین بار قهرمان اوپن فرانسه شد.

آغاسی به روزنامه اسپانیایی مارکا گفت: "اولین مسئله این است که او از درد خلاص شود. به نظرم اگر نادال بدون درد بازی کند شانس برگشتن به اوج را دارد اما اگر با هر ضربه به توپ درد بکشید، کار کردن آسان نیست."

نادال در حال حاضر رتبه ششم رده‌بندی جهانی تنیس را دارد و او و فدرر برای اولین‌بار در ۱۳ سال اخیر از جمع چهار تنیس‌باز برتر جهان خارج شدند، با این حال آغاسی معتقد است که این دو بازیکن به همراه نواک جوکوویچ و اندی ماری نسبت به سایر بازیکنان کنونی جهان کلاس دیگری دارند.

آغاسی گفت: "فکر کنم من می‌توانستم تمام بازیکنان فعلی به غیر از این چهار نفر را شکست دهم. فدرر، نادال، جوکوویچ و ماری متفاوت هستند. شیوه تنیس بازی کردن هم فرق کرده است. زمانی که من بازی می‌کردم اگر به توپ محکم ضربه می‌زدید ریسک آن هم بالاتر می‌رفت اما حالا هرچه محکم‌تر بزنید، کنترل بیشتری روی توپ دارید و طبیعی است که دیگر بازی یکسانی را نمی‌بینید."

در بین این چهار نفر آغاسی معتقد است که بازی نواک جوکوویچ بیش از بقیه به خودش شباهت دارد، هرچند که می‌گوید تفاوت‌های زیادی هم با او دارد: "پیدا کردن بازیکنی که شبیه به من بازی کند خیلی سخت است اما بین آن چهار نفر جوکوویچ به من شبیه است هرچند که او بهتر دفاع می‌کند. او توپ را سریع‌تر و در هر دو جهت می‌زند. این بچه‌ها بزرگ‌تر و سریع‌تر شده‌اند."

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط