نیمار تا ۲۰۲۱ در بارسلونا؛ هزینه لغو قرارداد ۲۰۰ میلیون یورو

نیمار حق نشر عکس Reuters

نیمار ستاره برزیلی بارسلونا سرانجام و سه ماه پس از توافق با باشگاه قرارداد امضا کرد. او قراردادش را به مدت ۵ سال تمدید کرد و تا سال ۲۰۲۱ در این باشگاه می‌ماند.

طبق این قرارداد هزینه لغو قراداد این مهاجم ۲۴ ساله نیز افزایش پیدا کرد و اگر باشگاهی نیمار را بخواهد باید ۲۰۰ میلیون یورو خرج کند. این رقم در دومین سال قراداد ۲۲۲ میلیون یورو و در سه سال آخر آن ۲۵۰ میلیون یورو است.

نیمار از سال ۲۰۱۳ به باشگاه بارسلونا آمده و در این مدت ۱۵۰ بازی برای این تیم کرده و ۹۱ گل زده است.

لوئیس انریکه سرمربی بارسلونا گفت: "تمدید قرارداد نیمار خبر خوبی است. این نشان از پیشرفت او به همراه بارسلونا است که او را تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان دنیا کرده است. نیمار در باشگاه و با هم‌بازی‌هایش راحت است و برنده عناوین مختلف می‌شود. باشگاه هم نسبت به او حس مشابهی دارد."

نیمار از زمانی که به بارسلونا آمده به همراه این تیم دو بار قهرمان لیگ اسپانیا، یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و یک بار هم قهرمان جام حذفی اسپانیا شده است.

انتقال سه سال پیش او از سانتوز به بارسلونا با جنجال‌هایی همراه شد و مسئولان فوتبال اسپانیا در مورد آن تحقیق کردند. مسئولان بارسلونا می‌گویند برای انتقال نیمار ۵۷ میلیون یورو پرداخت کرده‌اند که از این میان ۴۰ میلیون سهم باشگاه شده و ۱۷ میلیون به خانواده نیمار پرداخت شده است.

اما در ماه ژوئن باشگاه به دلیل فرار مالیاتی پنج میلیون و ۵۰۰ هزار یورو جریمه شد. مسئله‌ای که مسئولان بارسلونا تکذیب می‌کنند. ماه گذشته نیز مسئولان لیگ اسپانیا گفتند که می‌خواهند از جزئیات توافق بارسلونا با مسئولان قضایی اسپانیا آگاه شوند.