شکست ایران از عربستان در نیمه‌نهایی جوانان آسیا

حق نشر عکس AFP

تیم فوتبال زیر ۱۹ سال ایران با شکست ۵-۶ مقابل عربستان در نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا از رسیدن به فینال بازماند. ایران با رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۱۷ جوانان را گرفته بود.

در یک از جذاب‌ترین مسابقات قهرمانان جوانان آسیا در ورزشگاه "خلیفه اسپورت سیتی" شهر منامه در بحرین، عربستان برنده مسابقه‌ای شد که ۱۱ گل داشت.

امیر حسین پیروانی در این مسابقه تیم ایران را با ترکیب شهاب عادلی، عارف غلامی، رضا شکاری، مهدی مهدی‌خانی، نیما مختاری، علی شجاعی، امید نورافکن، عارف آغاسی، رضا جعفری، شاهین عباسیان و ابوالفضل رزاق‌پور به زمین فرستاد.

در این دیدار رضا جعفری (۴۵)، عارف آغاسی (۴۹)، رضا شکاری (۶۱)، مهدی مهدی‌خانی (۷۵)و رضا کرملاچعب (۸۳)برای ایران گل زدند. برای عربستان نیز سامی ناجی (۱۸ از روی نقطه پنالتی و ۵۱)، ایمن شفیق الخلیف(۴۱) و عبدالرحمان الیامی (۴۶، ۶۴ و ۷۶) برای عربستان گل زدند.

عارف غلامی مدافع تیم ایران در دقیقه ۹۲ بازی با دریافت کارت زرد دوم، از زمین اخراج شد.

تیم ایران پیش از این و با رسیدن به نیمه‌نهایی این مسابقات سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۱۷ جوانان در کره جنوبی را گرفته بود. علاوه بر ایران و عربستان تیم‌های ژاپن و ویتنام نیز به نیمه‌نهایی این مسابقات رسیدند.

مطالب مرتبط