گرت بیل تا سال ۲۰۲۲ در مادرید ماندنی شد

گرت بیل حق نشر عکس Getty Images

گرت بیل٬ مهاجم تیم ملی ولز قرارداد خود را باشگاه رئال مادرید تا سال ۲۰۲۲ تمدید کرد.

بیل در سال ۲۰۱۳ از تاتنهام انگلستان در ازای ۸۵ میلیون پوند به رئال منتقل شده و رکورد گرانترین بازیکن جهان را شکسته بود.

گرت بیل٬ ۲۷ ساله در ۱۳۵ بازی ۶۲ گل برای رئال مادرید زده که نشان می‌دهد که این بازیکن ارزش پرداخت چنین رقمی را داشته است.

پوریا ژافره٬ خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی درباره تمدید این قرار می‌گوید: "رئال مادرید همچنان به گرت بیل اعتقاد دارد. با توجه به توانایی فوق العاده فیزیکی او، رئال مادرید می خواهد درآینده نزدیک گرت بیل را به عنوان سمبل باشگاه جانشین کریستیانو رونالدو کند."

بیل دو بار با رئال مادرید٬قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده٬ یک بار قهرمان جام حذفی اسپانیا را برده، یک بار جام جهانی باشگاه‌ها و یک بار هم سوپر جام اروپا. اما افتخاری که او نتوانسته از زمان پیوستنش به پرافتخارترین تیم اروپا به دست آورد٬ قهرمانی در لالیگا (لیگ یک اسپانیا) بوده است.

بیل پس از آنکه به مادرید آمد٬ همراه با کریم بنزما و کریستیانو رونالدو مثلث معروف به "بی‌بی‌سی" را تشکیل داد که همواره با مثلث زهرآگین بارسلونا متشکل از لوئیس سوراز٬ لیونل مسی و نیمار مقایسه می‌شود.

با این حال شاید یکی از مهم‌ترین رخدادهای زندگی ورزشی او همراهی‌اش با تیم ملی ولز در جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۱۶) باشد.

بیل با هفت گلی که در رقابت‌های انتخابی این تورنمنت به ثمر رساند٬ توانست در نخستین راهیابی تیم ملی کشورش به جام ملت‌های اروپا نقشی اساسی داشته باشد.

ولز توانست در مرحله نهایی هم شگفتی ساز شود و تا نیمه نهایی هم پیش رود که سه گل بیل و بازی‌سازی‌های او در پرافتخارترین دستاورد تیم کشورش در مسابقات بین‌المللی نقش مهمی داشت.

موضوعات مرتبط