از گوساله تا موز و پنیر؛ جوایز عجیب و غریب در ورزش

در دنیای حرفه‌ای ورزش جوایز نقدی یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر قهرمانی محسوب می‌شوند. اما در کنار جوایز نقدی مسابقات رشته‌های مختلف گاهی جوایز عجیب و غریب دیگری هم به قهرمانان داده می‌شود. این مطلب به برخی از جوایز نامتعارف در دنیای ورزش می‌‌پردازد.

حق نشر عکس Getty Images

تبر پل بونیان. این جایزه‌ای هست که هر سال برنده یکی از خشن‌ترین مسابقات فوتبال آمریکایی بین دانشگاه مینه‌سوتا و ویسکانسن تصاحب می‌کند. این تبر ۱۸۲ سانتیمتری از سال ۱۹۴۸ به برنده این مسابقه داده می‌شود.

حق نشر عکس Getty Images

مسابقه قهرمانی جهان حمل همسر. در این مسابقه که هر سال در فنلاند برگزار می‌شود مردان باید مسافت ۲۵۳ متر و نیم همسرشان را حمل کنند. به برنده یک گوشی موبایل و به اندازه وزن همسرش آبجو داده می‌شود.

حق نشر عکس Getty Images

مارک کاوندیش سال گذشته برنده دور اول تور دوچرخه‌سواری ترکیه شد و جایزه‌اش بزرگ‌ترین خوشه موزی بود که تا به حال دیده‌اید.

حق نشر عکس Getty Images

استیو وبستر، گلف‌باز انگلیسی قهرمان اوپن ایتالیا در سال ۲۰۱۵ شد و هم وزن خودش پنیر جایزه گرفت.

حق نشر عکس Getty Images

لیندزی وان، اسکی‌باز آمریکایی در سال ۲۰۰۵ در فرانسه قهرمان شد. او برای جایزه می‌توانست ۵ هزار دلار بگیرد یا گوساله‌ای به نام وینی. وان گفت: "من بجای پول گوساله را انتخاب کردم چون خیلی بامزه بود. در هنگام جشن قهرمانی به من گفتند که گاو را پس بدهم و بجای آن چک جایزه را بگیرم، اما من سرشان داد زدم که شما نمی‌توانید این را پس بگیرید. شما گفتید که این گاو من است."

حق نشر عکس Getty Images

کمی پس از این که قهرمان مسابقات اتومبیل‌رانی ایندیانا پولیس ۵۰۰ شدید یک بطری شیر جایزه می‌گیرید. این رسم از سال ۱۹۳۳ انجام می‌شود زمانی که لوئیس مه‌یر پس از قهرمانی تقاضی یک بطری شیر کرد.

حق نشر عکس Getty Images

پائولو بتینی، دوچرخه‌سوار ایتالیایی قهرمان مرحله ششم تور اسپانیا شد و این شمشیر را جایزه گرفت.

حق نشر عکس Getty Images

قهرمان تور دوچرخه‌سواری پاریس-روبه این سنگ را جایزه می‌گیرد. تصور کنید کسانی هستند که ۲۵۷ کیلومتر رکاب می‌زنند تا آخر کار یک تخته سنگ نصیبشان شود.