نتایج ضعیف برای تیم‌های نام‌دار در لیگ قهرمانان اروپا

حق نشر عکس Reuters
Image caption زیدان موفق نشد رئال مادرید را به پیروزی هدایت کند

شب گذشته، هشت بازی از دیدارهای هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد.

در شبی که چند تیم نامدار می‌توانستند با کسب پیروزی راهی مرحله بعد شوند، رقم خوردن چند نتیجه دور از انتظار مانع از راه‌یابی آن‌ها به مرحله بعد شد.

رئال مادرید، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات، که قصد داشت با غلبه بر لیگا ورشو تعداد امتیازهای خود را به ۱۰ برساند و راهی مرحله بعد شود، نتوانست که میزبان لهستانی‌اش را شکست دهد.

در پایان پرگل‌ترین دیدار شب گذشته، رئال مادرید و لیگا ورشو پس از ۹۰ دقیقه مبارزه، به تساوی ۳-۳ تن دادند. هرچند که این نتیجه مساوی برای رئال مادرید ۲ امتیاز از دست رفته محسوب خواهد شد، اما در سوی دیگر میدان، این نتیجه باعث شد تا ورشو صاحب اولین امتیاز خود در مسابقات سال فصل جاری شود.

در دیدار دیگر گروه F، بورسیا دورتموند موفق شد که اسپورتینگ پرتغال را ۰-۱ شکست دهد. در نتیجه، دورتموند با ۱۰ امیتاز - و تفاضل گل بهتر از مادرید - صدرنشین گروه است. اسپورتینگ با ۳ امتیاز سوم است، و ورشو هم با کسب فقط یک امتیاز، شانسی برای راه‌یابی به مرحله بعد ندارد.

در حالی که هنوز ۲ دوره از دیدارهای مرحله گروهی باقی مانده، شاگردان زین‌الدین زیدان، سرمربی فرانسوی رئال مادرید، این فرصت را دارند که با شکست دادن اسپورتینگ در دیدار بعدی - که روز سه‌شنبه ۲۲ نوامبرخواهد شد - راهی مرحله حذفی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا شوند.

حق نشر عکس AFP
Image caption ایگوایین از روی نقطه پنالتی دروازه لیون را بار کرد

یوونتوس، قهرمان لیگ ایتالیا در ۵ سال گذشته، یکی دیگر از تیم‌های نامداری بود که موفق نشد جای خود در مرحله حذفی را ثبت کند. سیاه‌وسفید پوش‌های شهر تورین، که مهمان تیم المپیک لیون بودند، در نیمه اول بازی با گل ایگوایین از روی نقطه پنالتی صاحب گل شدند. اما، عمل‌کرد ضعیف مدافعان این تیم در دفع یک ضربه ایستگاهی باعث شد که تیم میزبان به گل تساوی دست یاید.

در دیگر بازی این گروه، سویا با شکست دادن دینامو زاگرب با نتیجه ۰-۴، تعداد امتیازهای خود را به ۱۰ رساند و در صدر گروه H قرار گرفت. یوونتوس که دیدار بعدی خود با سویا روبه‌رو خواهد شد، با ۸ امتیاز دوم است. لیون پس از تساوی با یوونتوس ۴ امتیاز دارد، و زاگرب که هنوز موفق نشده نتیجه‌ای غیر از شکست را تجربه کند، بدون امتیاز قعرنشین گروه است.

در گروه G، لسترسیتی، قهرمان لیگ برتر انگلستان، که برای اولین بار حضور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می‌کند، دیدارش با کپنهاگ را بدون گل ۰-۰ به پایان رساند. در نتیجه، این تیم با ۱۰ امتیاز صدرنشین گروه است.

پورتو که شب گذشته ۰-۱ بروژ را شکست داد، با ۷ امتیاز دوم است. کپنهاگ ۵ امتیاز دارد، و بروژ هم هنوز موفق نشدی امتیازی به دست آورد.

در گروه E، موناکو موفق شد با شکست دادن زسکا موسکو با نتیجه ۰-۳ جایگاه خود در صدر گروه را حفظ کند. هرچند ۸ امتیازی که این تیم تا به حال کسب کرده، حضور این تیم در مرحله حذفی را قطعی نکرده است.

در بازی دیگر این گروه، بایر لورکوزن موفق شد تیم تاتنهام را در استادیوم ومبلی شکست دهد تا با ۶ امتیاز در رده دوم گروه قرار بگیرد. تاتنهام با ۴ امتیاز تیم دوم گروه است، و زسکا موسکو هم با ۲ امتیاز تیم آخر گروه E است.

دیدارهای هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه ۲۲ نوامبر و چهار‌شنبه ۲۳ نوامبر برگزار خواهند شد.