انتقاد مورینیو از بازیکن‌ها؛ 'مثل یک بازی دوستانه بازی کردیم'

حق نشر عکس Reuters
Image caption ژوزه مورینیو، سرمربی منچستر یونایتد

ژوزه مورینیو، سرمربی باشگاه منچستر یونایتد، پس از شکست خوردن تیمش از فنرباغچه در مسابقات لیگ اروپا، در انتقاد از عملکرد بازیکن‌های تیم خود، گفت که ذهنیت آن‌ها در بازی شب گذشته مثل یکی از بازی‌های "دوستانه" تابستان بود.

شب گذشته، در ادامه مسابقات لیگ اروپا، سرخ‌پوش‌های شهر منچستر که در استانبول مهمان تیم فنرباغچه بودند، با شکست خوردن ۱-۲ از تیم میزبان به رده سوم در گروه A سقوط کردند.

سرمربی ۵۳ ساله منچستر یونایتد پس از بازی گفت: "تیمی که دو دقیقه بعد از شروع بازی گل بخورد، آماده نیست. ذهنیت لازم را ندارد. تمرکز نمی‌کند."

شب گذشته، در حالی که فقط ۶۵ ثانیه از آغاز بازی گذشته شده بود، منچستر یونایتد گل اول بازی را دریافت کرد. موسی سو، مهاجم ۳۰ ساله فنرباغچه، با یک ضربه برگردان، یکی از تماشایی‌ترین گل‌های فصل را به ثمر رساند. پس از آن، جرمین لنز با یک ضربه ایستگاهی دقیق برای دومین بار دروازه تیم مهمان را باز کرد.

وین رونی، کاپیتان منچستر یونایتد، در آخرین دقایق بازی - با یک ضربه از راه دور - یکی از گل‌های خورده را جبران کرد، تا منچستر یونایتد در پایان ۹۰ دقیقه ۱-۲ شکست خورده استانبول را ترک کند.

گل موسی سو به منچستر یونایتد در ثانیه ۶۵ بازی، دومین بار در هفته‌های اخیر است که دروازه "شیاطین سرخ" را در دقایق اول بازی باز می کند. این تیم در دیدار با چلسی هم فقط ۳۰ ثانیه پس از آغاز بازی گل خورد.

در پی تحمل این شکست، حالا شاگردان ژوزه مورینیو فقط دو بازی از هفت بازی اخیر خود را پیروز شده‌اند. همچنین این تیم در چهار بازی اخیر، فقط ۲ گل زده.

سرمربی پرتغالی منچستر یونایتد گفت: "آن‌ها داشتند در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کردند، و ما در یک بازی دوستانه تابستان شرکت کرده بودیم. این واقعیت نحوه آغاز این بازی است."

او ادامه داد: "حق آن‌ها بود که بازی را ببرند. فوتبال فقط درباره کیفیت بازیکن‌ها نیست. درباره تلاش کردن، تعهد بازیکن‌ها به تیم هم هست."

در پی برگزاری چهار هفته از مرحله گروهی مسابقات لیگ اروپا، منچستر یونایند با ۶ امیتاز در رتبه سوم گروه قرار دارد. فنرباغچه و فاینورد با ۷ امیتاز تیم‌های اول دوم گروه هستند. روریا لوهانسک هم با ۲ امتیاز تیم چهارم گروه است.

یونایتد در دیداری بعدی خود در لیگ اروپا، که ۲۴ نوامبر در استادیوم اولد ترافورد برگزار خواهد شد، میزبان تیم فاینورد است. همچینن، در ادامه بازی‎‌های هفته یازدهم لیگ برتر انگلستان، این تیم روز یکشنبه ۶ نوامبر مقابل تیم سوانسی قرار خواهد گرفت.

منچستر یونایتد با کسب ۱۵ امتیاز از ۱۰ بازی در رده هشتم لیگ قرار دارد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption در فصل جاری، وین رونی فقط دو گل زده
حق نشر عکس Reuters
Image caption پوگبا، گران‌ترین بازیگن جهان، در نیمه اول دچار مصدومیت شد و مجبور شد میدان را ترک کند
حق نشر عکس Reuters
Image caption درگیری زلاتان ایبراهیموویچ، مهاجم یونایتد، با سیمون کیایر، مدافع فنرباغچه، یکی از لحظه‌های جنجالی بازی بود