اولین بار در لیگ اروپا؛ آدوریتس در یک بازی ۵ گل زد

حق نشر عکس AFP
Image caption آریتس آدوریتس پنج گل در یک بازی زد

آریتس آدوریتس، مهاجم تیم آتلتیک بیلبائو، با به ثمر رساندن پنج گل در دیدار این تیم‌ با خنک، اولین بازیکنی است که موفق شده پنج گل در یک بازی در مسابقات لیگ اروپا بزند.

این مهاجم ۳۵ ساله که سه تا از گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه حریف کرد، زننده همه گل‌های دیداری بود که ۰-۵ به سود بیلبائو به پایان رسید.

پیش از آدوریتس، که در ۹ بازی ملی برای تیم ملی اسپانیا یک گل زده، فابریزیو راوانلی آخرین بازیکنی بود که ۵ گل در یک بازی اروپایی به ثمر رسانده بود. راوانلی، مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا، در سال ۱۹۹۴ در دیداری که بین یوونتوس و زسکا مسکو در مسابقات جام یوفا برگزار می‌شد، پنچ بار دروازه تیم روسی را باز کرد.

در حالی که چهار هفته از مرحله گروهی مسابقات لیگ اروپا گذشته، آتلتیک بیلبائو با ۶ امتیاز از چهار بازی در رده دوم گروه F قرار دارد. خنک هم که ۶ امتیازی است، صدرنشین گروه است.

راپید وین و ساسوئولو هر دو با ۵ امتیاز تیم‌های سوم و چهارم گروه هستند.

در رویارویی‌های دیگر شب گذشته، پس از برگزاری ۲۴ بازی از مرحله گروهی، که شاهد به ثمر رسیدن ۷۷ گل بودند، تیم‌های زنیت سن پترزبورگ، شاختار دونتسک، شالکه ۰۴، و آژاکس به مرحله حذفی مسابقات لیگ اروپا راه پیدا کردند.

دیدارهای هفته پنجم مسابقات لیگ اروپا ۲۴ نوامبر/۴ آذر برگزار می‌شود.

ورزشگاه فرندز شهر استکهلم سوئد میزبان فینال مسابقات لیگ اروپا خواهد بود.

حق نشر عکس AP
Image caption آدوریتس سه تا از گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند
حق نشر عکس PA
Image caption فابریزیو راوانلی که از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ برای داربی کانتی بازی کرد، در سال ۱۹۹۴ در دیدار با زسکا موسکو ۵ گل برای یوونتوس زد
حق نشر عکس Dean Mouhtaropoulos
Image caption در یکی از دیدارهای شب گذشته، پابلو ده‌بلیسی پس از آنکه بازی را برای ماینتس ۱-۱ مساوی کرده بود، تولد پسرش را با یکی از خوشحال‌های معروف فوتبال جشن گرفت. هرچند که در نهایت، ماینتس ۱-۵ از اندرلشت شکست خورد

موضوعات مرتبط