ستایش مورینیو از زلاتان: او اگر گل هم نزند، فوق‌العاده است

حق نشر عکس EPA

ژوزه مورینیو سرمربی منچستر یونایتد به رغم ناکامی زلاتان ابراهیموویچ در گلزنی، از مهاجم سوئدی تیمش تمجید کرد.

مورینیو پس از شکست ۱-۲ منچستر یونایتد مقابل فنر باغچه لیگ اروپا به شدت از ذهنیت بازیکنان تیمش انتقاد کرد و گفت آن‌ها فکر می‌کردند که در یک مسابقه دوستانه به زمین رفته‌اند.

اما با این که زلاتان در ۱۱ مسابقه اخیر منچستر یونایتد تنها یک گل زده، سرمربی پرتغالی این تیم از او راضی است: "او در تمامی مسابقات لیگ برتر، حتی هنگامی که گل نمی‌زند عالی است و ذهنیتی فوق‌العاده دارد."

منچستر یونایتد در دو مسابقه از هفت بازی اخیرش برنده شده و از چهار مسابقه اخیرش در لیگ برتر تنها ۳ امتیاز به دست آورده است.

مورینیو در ۱۷ مسابقه ابتدایی فصل ۹ برد به دست آورد و در این زمین با رکورد لویی فان‌‎خال مربی قبلی یونایتد مساوی کرد. این رکورد همچنین یک پیروزی کمتر از رکورد دیوید مویز دارد. مویز در ۹ ماه ابتدایی فصل ۱۴-۲۰۱۳ سرمربی منچستر یونایتد بود و بعد اخراج شد.

مورینیو که ماه مه و با قراردادی سه ساله به "اولد‌ترافورد" آمد، مشکلات زیادی در یونایتد دارد، از جمله عدم توازن در مرکز خط دفاعی تیم به دلیل مصدومیت کریس اسمالینگ و اریک بیلی.

در بازی با فنر باغچه مورینیو دنی بلیند و مارکوس روخو را در مرکز خط دفاع قرار داد. هر دوی این بازیکنان چپ‌پا هستند و هر دوی آن‌ها متخصص بازی در پست دفاع چپ، هرچند که تا به حال بارها در مرکز دفاع یونایتد نیز به کار گرفته شده‌اند.

مورینیو گفت: "نمی‌توانم از مردانم انتقاد کنم چون آن‌ها کاری را می‌کنند که تواناییش را دارند، اما شما هرگز یک تیم ژوزه مورینیو را ندیده‌اید که با دو مدافع چپ در پست دفاع وسط بازی کند."

البته به نظر می‌رسد که مشکل یونایتد تا حدی حل شده باشد. مایکل کاریک در بازی فردا (یکشنبه) مقابل سوانزی دوباره می‌تواند به ترکیب باز گردد. هرچند که پل پوگبا، بازیکن ۸۹ میلیون پوندی منچستر یونایتد که در پایان نیمه اول مسابقه با فنر باغچه تعویض شد، شاید به این بازی نرسد؛ مسابقه‌ای که مورینیو هم به دلیل محرومیت نمی‌تواند روی نیمکت "شیاطین سرخ" بنشیند.

با غیبت احتمالی پوگبا این شایع قوت گرفت که باستین شوان‌اشتایگر، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال آلمان که از دوشنبه گذشته توانست با تیم بزرگسالان یونایتد تمرین کند، در ترکیب قرار می‌گیرد. خبری که به نظر نمی‌رسد مورینیو چندان با آن موافق باشد: "هنوز برای او خیلی زود است."

موضوعات مرتبط