انقلاب در یونایتد؛ مورینیو می‌خواهد اختیار همه چیز را داشته باشد

حق نشر عکس Getty Images

ژوزه مورینیو، سرمربی منچستر یونایتد از شرایط باشگاه منچستر یونایتد راضی نیست و می‌خواهد تمام مسایل مربوط به تیم اصلی باشگاه را در اختیار داشته باشد.

پیش از این مورینیو نارضایتی‌اش را از بخش پزشکی باشگاه اعلام کرده بود اما حالا به نظر می‌رسد که شرایط این باشگاه به طور کلی نمی‌تواند انتظارات این مربی پرتغالی را برآورده کند.

مورینیو پیش از این که تابستان گذشته جانشین لوئی فان‌خال در بونایتد شود به همراه تیم‌های پورتو، چلسی، رئال مادرید و اینتر میلان ۲۳ جام برده بود.

او اما پس از این که مدافعینش، لوک شا (۲۱ ساله) و کریس اسمالینگ (۲۶ ساله) بازی هفته گذشته مقابل سوانزی را به دلیل مصدومیت از دست دادند، با ناراحتی گفت: "برای تیم باید همه کاری انجام دهید."

حالا بی‌بی‌سی دریافته است که این مربی ۵۳ درگیر تمامی مسائل مربوط به تیمش از جمله مسافرت، برنامه‌ریزی اردوی پیش فصل، بدن‌سازی، علم ورزش و ... شده است.

مورینو هنگامی که به منچستر آمد، پیشبینی کرد که تیمش مدعی قهرمانی لیگ برتر فوتبال انگلستان خواهد بود. اما پیروزی یکشنبه گذشته منچستر یونایتد مقابل سوانزی (تیم دوم از ته جدول) دومین برد این تیم در هشت مسابقه یونایتد در لیگ برتر بود. آنها در رتبه ششم جدول هستند و ۸ امتیاز با لیورپول صدرنشین فاصله دارند.

این تیم در رقابت‌های اروپایی نیز نمایش چندان خوبی نداشته و باخت ۱-۲ منچستر مقابل فنر باغچه شانس این تیم را برای صعود در لیگ اروپا کاهش داد.

منچستر یونایتد به جمع هشت تیم پایانی جام اتحادیه رسیده اما مورینیو کماکان از وضعیت باشگاه راضی نیست. او چندی پیش گفت زندگی در منچستر خسته‌کننده است و ماندن در هتل را فاجعه‌بار دانست.

او در روزی بازی دوستانه پیش فصل مقابل منچستر سیتی در چین از شرایط انتقاد کرد و گفت کیفیت زمین بسیار بد است.

مورینیو از همان آغاز کارش در اولدترافورد، کارلوس لالین، متخصص بدن‌سازی خودش را به کادر فنی باشگاه اضافه کرد. او همچنین به زلاتان ابراهموویچ (که در تمامی بازی‌های یونایتد حضور داشته) اجازه داد تا از داریو فورت، فیزیوتراپ اختصاصی خودش استفاده کند.

اما حالا به نظر می‌رسد که مورینیو می‌خواهد کل سیستم آماده‌سازی منچستر یونایتد را زیر و رو کند. منچستر تا این جای کار ۳۰ بازی انجام داده و مورینیو در این بین ده بازیکنش را از دست داده و با توجه به حساسیت فوق‌العاده رقابت‌های امسال لیگ برتر، بعید است با ادامه این روند یونایتدِ مورینیو سرنوشت بهتری از یونایتدِ مویز یا فان‌خال داشته باشد.

موضوعات مرتبط