مقدماتی جام جهانی؛ برزیل با سه گل آرژانتین را شکست داد

حق نشر عکس AP
Image caption نیمار و مسی از برزگ‌ترین ستاره‌های فوتبال هستند

در ادامه بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تیم ملی برزیل موفق شد با گل‌های کوتینیو، نیمار و پائولینیو سه بر صفر آرژانتین را شکست دهد.

اولین گل این بازی که درورزشگاه مینیرو شهر بلو هوریزونته برزیل برگزار می‌شد، در دقیقه ۲۵ توسط کوتینیو، بازیکن ۲۴ ساله لیورپول، برای تیم میزبان به ثمر رسید.

در لحظات آخر نیمه اول، نیمار تنها چند دقیقه بعد از آنکه به نظر می‌رسید در محوطه جریمه برزیل مرتکب خطای دست شده، با باز کردن دروازه سرخیو رومرو، دومین گل برزیل و پنجاهمین گل ملی خود را زد.

برزیل که در نیمه اول عملکرد بهتری از آرژانتین داشت، در نیمه دوم هم به بازی تهاجمی‌ خود ادامه داد، و در دقیقه ۵۹ صاحب سومین گل بازی شد. پائولینیو، هافبک دفاعی ۲۸ ساله، با به ثمر رساندن سومین گل بازی هر سه امتیاز بازی را از آن تیم میزبان کرد.

در پایان این بازی، برزیل با ۲۴ امتیاز از ۱۱ بازی، صدرنشین گروه است. آرژانتین با ۱۶ امتیاز در رده ششم گروه قرار دارد. از ۱۰ تیم حاضر در گروه، فقط چهار تیم اول به صورت مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند. تیم پنجم گروه، برای راه‌یابی به جام جهانی، با تیمی از قاره اقیانوسیه بازی خواهد کرد.

در حالی که هفت بازی تا پایان مرحله مقدماتی باقی مانده، دور بعدی بازی‌ها روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد: آرژانتین میزبان کلمبیا خواهد بود و برزیل هم به مصاف پرو خواهد رفت.

حق نشر عکس Reuters
Image caption گل نیمار به آرژانتین پنجاهمین گل ملی این بازیکن بود

موضوعات مرتبط