کنفرانس مطبوعاتی بزرگترین نبرد سال

حق نشر عکس Getty Images
Image caption کانر مک‌گرگر به دنبال کسب کمربند قهرمانی دو وزن متفاوت است

کنفرانس مطبوعاتی دویست و پنجمین دوره از مسابقات یو‌.اف.سی ( Ultimate Fighting Championship)، بزرگترین برگزار کننده مسابقات ورزش‌های رزمی ترکیبی، در شهر نیویورک برگزار شد.

در حالی که مسابقات یو‌.اف.سی برای اولین در ورزشگاه مدیسن اسکوئر گاردن شهر نیویورک برگزار خواهد شد، کانر مک‌گرگر، قهرمان دسته پر وزن، به دنبال آن است تا با دست آوردن کمربند قهرمانی بخش سبک‌وزن، تبدیل به اولین مبارزی شود که موفق شده در یک زمان صاحب عنوان قهرمانی دو وزن مختلف باشد.

این مبارز ۲۸ ساله ایرلندی شنبه شب (به وقت محلی) به مصاف ادی آلوازر، مدافع کمربند قهرمانی سبک‌وزن، خواهد رفت. مک‌گرگر که در آخرین مبارزه خود موفق شد نیت دیاز را در وزن سبک وزن ویژه شکست دهد، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵، خوزه آلدو، مبارز برزیلی، را فقط در ۱۳ ثانیه شکست داد تا صاحب عنوان قهرمانی بخش پر وزن شود.

اما، در سوی دیگر میدان مبارزه، ادی آلوارز که در ۳۲ مبارزه فقط چهار بار شکست خورده، تلاش خواهد کرد تا برای اولین بار از کمربند قهرمانی‌ که در ماه ژوئن به دست آورد، دفاع کند.

در شبی که شش مبارز برای کسب سه کمربند قهرمانی رقابت خواهند کرد، علاوه بر رویارویی مک‌گرگر و آلوارز، تایرون وودلی برای دفاع از کمربند قهرمانی دسته سبک وزن ویژه با استیون تامپسون مبارزه خواهند کرد، و در بخش کاه‌وزن زنان هم یوآنا یانجیچک برای دفاع از عنوان قهرمانی خود به مصاف هم‌کشوری لهستانی خود کارولینا کوولکیویچ خواهد رفت.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption تایرون وودلی (چپ) در مبارزه با استیون تامپسون برای اولین بار از کمربرند قهرمانی خود دفاع خواهد کرد

تایرون وودلی که با شکست دادن رابی لالر یکی از نتیاج غیرمنتظره سال را رقم زد، در دیدار با استیون تامپسون برای اولین بار از کمربند خود دفاع خواهد کرد. وودلی که در ۱۹ مبارزه ۱۶ بار پیروز شده، به مصاف تامپسونی می‌رود که در ۱۴ مبارزه فقط یک بار شکست خورده.

در بخش زنان، یوآنا یانجیچک که در تمام ۱۲ نبرد خود پیروز شده، مجبور است برای دفاع از عنوان قهرمانی خود برای اولین بار کارولینا کوولکیویچ شکست نخورده را شکست دهد.

پیش از این، برگزاری مسابقات ورزش‌های رزمی ترکیبی در ایالت نیویورک ممنوع بود. یو.اف.سی ۲۰۵ اولین بار است که بزرگ‌ترین برگزار کننده مسابقات رزمی ترکیبی در مشهورترین ورزشگاه جهان حضور خواهد یافت.

مراسم وزن کشی یو.اف.سی ۲۰۵ امشب برگزار می‌شود، و مسابقات هم شنبه شب برگزار خواهد شد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption کارولینا کوولکیویچ (راست) قصد دارد با شکست دادن یانجیچک صاحب کمربمد قهرمانی شود