تیم فوتبال زنان استقلال منحل شد

حق نشر عکس Hossin Haidarpour
Image caption تیم زنان استقلال تهران با تصمیم مدیر عامل این باشگاه منحل شده است

به گزارش رسانه‌های ایران، تیم فوتبال زنان استقلال، پس از اعتراض برخی از بازیکنان این تیم به مربیگری نیلوفر اردلان مربی جدید این باشگاه، منحل شده است.

پس از اختلاف بین دو مربی سابق این تیم یعنی مریم امیر شقاقی و مریم حسن زاده، در ابتدای فصل، مدیر عامل باشگاه استقلال هر دو مربی را برکنار و نیلوفر اردلان را به عنوان سرمربی جدید تیم انتخاب کرد.

استقلال در چارچوب مسابقات لیگ برتر زنان ایران روز سه‌شنبه در یک بازی عقب افتاده از هفته اول این رقابت‌ها، میزبان پالایش گاز ایلام بود ولی برخی از بازیکنان اصلی این تیم حاضر به بازی برای مربی جدید تیم نشدند، مسابقه‌ای که استقلال در آن دو بر صفر بازنده شد.

گفته شده این بازیکنان خواستار بازگشت مریم امیرشقاقی به عنوان سرمربی این تیم شده اند، درخواستی که رضا افتخاری مدیرعامل این باشگاه با آن به شدت مخالفت کرده است.

معصومه غلامی سرپرست تیم استقلال با تایید انحلال تیم زنان گفت:" چند تن از بازیکنان تیم که از شاگردان مریم امیر شقاقی در تیم ملی زیر ۱۹ سال هستند با شارژ شدن از سوی او دست به اعتراض زدند که او باید سرمربی تیم شود که دیروز مدیرعامل باشگاه، تیم زنان استقلال را منحل کرد."

تیم فوتبال زنان استقلال در زمان مدیریت بهرام افشارزاده تصمیم به شرکت در لیگ زنان ایران گرفت، تصمیمی که با آمدن رضا افتخاری به این باشگاه ادامه پیدا کرد.

اما با وجود اینکه بسیاری از خبرگزاری‌ها خبر انحلال تیم استقلال را منتشر کردند، یکی از اعضای هیئت مدیره آبی‌پوشان در مصاحبه‌ای گفته تیم زنان استقلال به کار خود ادامه خواهد داد.

باشگاه‌های فوتبال زنان در ایران مشکل‌های مالی مختلفی دارند، مسایلی که باعث می‌شود حتی آنها قید حضور در مسابقات را بزنند، باشگاه آرسن تهران یکی از تیم‌های حاضر در لیگ برتر ایران پس از شش هفته از حضور در مسابقات انصراف داد.

شش هفته از آغاز لیگ برتر فوتبال ایران با حضور ۱۲ تیم گذشته است و شهرداری بم قهرمان چهار دوره این مسابقات با ۱۵ امتیاز در صدر قرار دارد.

موضوعات مرتبط