تساوی در ال‌کلاسیکو؛ گل کلاسیک راموس رئال را نجات داد

حق نشر عکس Getty Images

گل دقیقه ۹۰ سرخیو راموس با ضربه سر موجب شد تا اولین ال‌کلاسیکوی فصل ۱۷-۲۰۱۶ بین رئال مادرید و بارسلو با تساوی یک بر یک تمام شود.

پاس این گل را لوکا مودریچ، هافبک کروات رئال برای راموس فرستاد. دفعه قبلی که مودریچ پاس گل داده بود و راموس با ضربه سر کار را به تساوی کشاند، دقیقه ۹۰ فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۴ بود.

دیگر گل این مسابقه نیز با ضربه سر زده شده بود. لوئیس سوارز که در سال ۲۰۱۶ روی ۵۰ گل بارسلونا (۳۴ گل و ۱۶ پاس گل) تاثیر مستقیم داشته، در دقیقه ۵۳ بازی توپی که نیمار فرستاده بود را با سر به تور دروازه رئال مادرید چسباند.

به این ترتیب رئال توانست در پایان هفته چهاردهم مسابقات لالیگا فاصله ۶ امتیازی‌ خود با بارسلونا را در صدر جدول حفظ کند. گل راموس همچنین موجب شد که رئال رکورد شکست‌ناپذیری‌اش را به ۳۳ مسابقه برساند.

در حالی که رئال مادرید با خیالی آسوده آماده تعطیلات زمستانی فوتبال اسپانیا می‌شود، بارسلونا از سه مسابقه اخیرش در لیگ فوتبال اسپانیا فقط یک برد به دست آورده است. این در حالی است که نیمار در این مسابقه پنجمین کارت زردش را نیز دریافت کرد و نمی‌تواند در بازی بعدی مقابل اوساسونا به میدان برود.

در نیمه اول بارسلونای میزبان فقط یک شوت داخل چارچوب داشت که ضربه ایستگاهی لیونل مسی خیلی راحت توسط کیلور ناوس مهار شد.

اما در سوی دیگر رئال نمایش به مراتب بهتری داشت و در حالی که لوکا مودریچ کنترل میانه زمین را در دست گرفته بود، رونالدو ۳ شوت روانه دروازه حریف کرد.

در نیمه دوم بارسلونا بهتر کار کرد و زمانی که رافائل واران یک ضربه کاشته به حریف تقدیم کرد، نیمار پشت توپ رفت و به سوارز پاس گل داد. پس از اآن مسی یک موقعیت خیلی خوب را روی پاس اینیستا (که به عنوان بازیکن جانشین به زمین آمده بود) از دست داد تا راموس کار را به تساوی بکشاند.

بازی بعدی هر دو تیم در لیگ قهرمان اروپا است. رئال مادرید چهارشنبه آینده باید برای صدرنشینی با دورتموند در ورزشگاه برنابئو بازی کند و بارسلونا نیز که از همین حالا صعودش را قطعی کرده با مونشن گلادباخ بازی دارد.

موضوعات مرتبط