بارسلونا در آستانه تمدید قرارداد با دو فوق ستاره‌اش

حق نشر عکس Getty Images

باشگاه بارسلونا مشغول مذاکره با لیونل مسی، ستاره آرژانتینی و لوئیس سوارز، ستاره اوروگوئه‌ای این تیم برای تمدید قرارداد شد.

لیونل مسی ۲۹ ساله در حال حاضر تا ژوئن ۲۰۱۸ با بارسلونا قرارداد دارد و لوئیس انریکه سرمربی بارسلونا، خوشحالی‌اش را در مورد حضور طولانی‌تر مسی در این باشگاه پنهان نمی‌کند: "این باعث می‌شود که آرامش بیشتری داشته باشم."

این در حالی است که سوارز ۲۹ ساله نیز در آستانه تمدید قرارداد با بارسلونا است و با توجه به این که نیمار نیز چندی پیش قراردادش را تا سال ۲۰۲۲ با بارسلونا تمدید کرد به نظر می‌رسد که مثلث طلایی بارسلونا که به "ام اس ان" (مسی، سوارز، نیمار) معروف است، در این تیم ماندگار هستند.

سوارزپس از این که در ژوئیه ۲۰۱۴ با ۷۵ میلیون پوند از لیورپول به بارسلونا رفت، حضور موفقی در این تیم داشته و به همراه بارسلونا دو بار قهرمان اسپانیا و یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است.

جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس بارسلونا گفت: "کار تمام شده، تنها چند مسئله جزئی باقیمانده و ما در چند روز یا هفته آینده خبر را اعلام می‌کنیم. ما می‌خواهیم لوئیس سال‌های طولانی در باشگاه بماند. او برای ما شخصیت مهمی است."

سوارز فصل گذشته برنده کفش طلای فوتبال اروپا شد. او همچنین با زدن ۴۰ گل، آقای گل فوتبال اسپانیا نیز شد.

او، مسی (بهترین گلزن تاریخ بارسلونا) و سوارز در مجموع و در کلیه رقابت‌ها ۱۳۱ گل برای بارسلونا زدند و قهرمان لیگ و جام حذفی اسپانیا شدند.

بارتومئو که با یک ایستگاه رادیویی اوروگوئه‌ای صحبت می‌کرد، گفت: "این یک هدیه کریسمس فوق‌العاده خواهد بود، نه فقط برای لوئیس که از همین حالا می‌داند این جا کارش را ادامه می‌دهد، بلکه برای تماشاگران فوتبال. او بخشی از مثلث تماشایی ما است که به کل ساختار تیم کمک می‌کند."

موضوعات مرتبط