قهرمانی سنگین وزن بوکس جهان؛ بریتانیایی شکست‌ناپذیر به دنبال هجدهمین قربانی

حق نشر عکس Getty Images

آنتونی جاشوا، بوکسور ۲۷ ساله بریتانیایی و قهرمان سنگین وزن بوکس جهان از نظر سازمان معتبر "آی بی اف" امشب در منچستر به مصاف اریک مولینا از آمریکا می‌رود.

این مسابقه دومین دفاع جاشوا از عنوان قهرمانی جهانش است، بوکسوری که رکورد فوق‌العاده‌ای دارد و در هر ۱۷ مسابقه حرفه‌ای که داخل رینگ رفته، برنده بوده و تمام حریفان را نیز با ناک‌اوت شکست داده است.

گفته می‌شود که درآمد آنتونی جاشوا از این مسابقه ۲ میلیون پوند خواهد بود، در حالی که درآمد او از مسابقه با ولادیمیر کلیچکو که قرار است مارس آینده برگزار شود را تا ۱۵ میلیون پوند تخمین می‌زنند.

اما آنتونی جاشوا می‌گوید که پول و موفقیت نمی‌تواند تمرکز او را به هم بزند: "بوکسورها همین که طعم موفقیت را می‌چشند ممکن است که راه‌شان را گم کنند، اما مسئله کلاس است نه پول. این بستگی به ارزش‌های اخلاقی شما دارد. من دنبال زندگی لوکس نیستم و هنوز به همراه مادرم زندگی می‌کنم."

جاشوا معمولا به همراه بوکسورهای آماتور تیم ملی بریتانیا و زیر نظر راب مک‌کراتن در شفیلد تمرین می‌کند. جاشوا که با همین سیستم تمرینی قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن شد، می‌گوید تمرین کردن در کنار جوانان با انگیزه موجب می‌شود که در خواب و خیال فرو نرود: "این آماتورهایی که یک روز در میان تمرین می‌کنند از خیلی حرفه‌ای‌ها بهتر هستند. آنجا بودن خیلی خوب است و آن‌ها نمی‌گذارند که من شُل شوم."

جاشوا امیداور است که مولینا را به هجدهمین قربانی‌اش باشد، هرچند که اصلا او را دست کم نمی‌گیرد: "افرادی مثل مولینا غیر قابل پیش‌بینی هستند. آن‌ها خیلی خوب و محجوب به نظر می‌رسند اما در حالی وارد رینگ می‌شوند که افکار بدی در ذهن دارند."

مولینا ۳۴ ساله که از ۲۵ مسابقه صاحب ۲۲ پیروزی (شامل ۱۹ ناک‌اوت) است نیز در مورد این مسابقه گفت: "او فکر می‌کند شب آسانی در پیش دارد، تمام دنیا همین فکر را می‌کنند. بنابراین غافلگیری قدرتمند‌ترین سلاح من در این مبارزه خواهد بود."

موضوعات مرتبط