تکواندوی ایران از جام جهانی حذف شد

تیم نکواندوی ایران ۲۰۱۶ حق نشر عکس IRITF

تیم ملی تکواندو ایران با دو شکست از مسابقات جام جهانی حذف شد.

ایران نایب قهرمان پارسال این رقابت ها با کره جنوبی، روسیه و ترکیه در گروه یک قرار داشت ولی با دو شکست مقابل ترکیه و کره جنوبی از جام جهانی کنار رفت.

تیم ایران که در اولین دیدار خود مقابل روسیه قرار گرفت، در مسابقه‌ای نزدیک ۱۵ بر ۱۶ توانست این تیم را شکست دهد. تکواندوکاران ایران در دومین مسابقه خود با تکواندوکاران کره جنوبی مبارزه کردند ولی در نهایت ۲۵ بر ۱۳ این مسابقه را به حریف واگذار کردند.

تیم ملی تکواندو ایران برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی باید در مسابقه آخر ترکیه را شکست می‌داد، ولی آنها ۳۱ بر ۱۹ به ترکیه باختند.

در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات دو تیم ترکیه و کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند. در گروه دوم این مسابقات، آذربایجان میزبان مسابقات با آمریکا و بلژیک هم گروه بود که موفق شد با شکست هر دو تیم به مرحله بعدی راه پیدا کند.

فرزان عاشورزاده، ابوالفضل یعقوبی، مسعود حجی زواره، سعید رجبی و سیاوش فخرایی و مهدی جلالی ترکیب تیم‌ملی ایران را در این مسابقات تشکیل می‌دادند.

تیم ملی ایران در رقابت های سال گذشته قهرمانی جهان در مکزیک با شکست مقابل آذربایجان مدال نقره کسب کرده بود.

تکواندوکاران ایران در رقابت های جایزه بزرگ هم که دو روز قبل از جام جهانی برگزار شده بود هم نتایج خوبی کسب نکردند و فقط یک طلا گرفتند.

موضوعات مرتبط