تحقیقات پلیس از چهار باشگاه لیگ برتر انگلستان در مورد پرونده آزار جنسی

فوتبال، آکادمی، کودکان حق نشر عکس Thinkstock

پلیس بریتانیا گفته از افرادی مرتبط با چهار باشگاه لندنی لیگ برتر انگلستان درباره پرونده آزار جنسی تحقیق کرده است.

پلیس هنوز نام باشگاه‌هایی را که گفته مشغول تحقیق در مورد آنهاست، فاش نکرده است.

۱۳ تیم لندنی در ۴ دسته فوتبال انگلستان بازی می کنند که از میان آنها چلسی، آرسنال، تاتنهام، کریستال پالاس و وستهم در میان باشگاه‌هایی هستند در لیگ برتر بازی می‌کنند.

پلیس همچنین اعلام کرده در حال بررسی ادعای ۱۰۶ نفر درباره آزار جنسی مربوط به ۳۰ باشگاه است.

در هفته‌های گذشته، چند بازیکن سابق فوتبال درباره مورد آزار قرار گرفتن توسط مربی‌های‌شان در دوران کودکی صحبت کردند. پس از این اتفاق یک موسسه حمایت از کودکان در بریتانیا یک خط ویژه تلفنی برای گزارش آزار کودکان در فوتبال راه‌اندازی کرد.

بیش از ۲۰ پلیس بریتانیا در حال حاضر مشغول تحقیق روی پرونده آزار جنسی کودکان هستند، هفته گذشته رئیس پلیس بریتانیا گفت در این پرونده ۸۳ مظنون بالقوه از ۹۸ باشگاه وجود دارند.

یکی از مقام‌های پلیس بریتانیا گفته بیش از ۹۸ درصد از قربانیان شناسایی شده این پرونده مرد هستند . میانگین سنی این افراد زمانی که مورد آزار جنسی قرار گرفتند، بین ۷ تا ۲۰ سال داشتند.

باشگاه چلسی چندی پیش به دلیل آزار جنسی، گری جانسون بازیکن سابق این تیم در دهه ۷۰ میلادی عذرخواهی رسمی کرد و دستور تحقیقات داخلی در این باشگاه را داده است.

دو باشگاه دیگر لندن یعنی کوئینز پارک رنجرز و چارلتون هم از قربانیان این آزار جنسی عذرخواهی کرده‌اند و دستور تحقیقات داخلی را در باشگاه خود صادر کرده‌اند.

فدراسیون فوتبال انگلستان هم گفته برای پیشگیری دوباره از اتفاق‌های مشابه، قصد بازنگری در قوانین داخلی خود را دارد.

در دیگر تغییر و تحول دیگر گری بنال، مربی سابق فوتبال به اتهام آزار جنسی بار دیگر بازداشت شد. او متهم به موارد متعدد آزار و اذیت جنسی است که در بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۵ رخ داده. دادگاه آقای بنال ۶۲ ساله قرار است سال آینده میلادی برگزار شود.