شماره یک پیشین جهان به تیم مربیان نادال پیوست

حق نشر عکس Getty Images
Image caption کارلوس مویا (راست) در تعدادی مسابقه نمایشی با نادال هم بازی شده

رافائل نادال مرد شماره ۹ تنیس جهان،کارلوس مویا، قهرمان پیشین اوپن فرانسه و دوست قدیمی‌اش را به کادر مربیان خود اضافه کرد.

به این ترتیب مویای ۴۰ ساله به تونی نادال (عموی رافائل) و فرانسی روگ ملحق شد. مویا گفت که او و تیم فنی نادال یک "پروژه مشابه" دارند.

نادال ۳۰ ساله گفت: "داشتن آدمی مثل کارلوس که نه تنها یک دوست که فردی بسیار مهم در زندگی حرفه‌ای من به شمار می‌آید، موضوع خیلی خاصی است. او در مسابقات و تمرینات در کنار من خواهد بود." مویا همچنین قرار است که با آکادمی تنیس نادال در اسپانیا همکاری کند.

کارلوس مویا تا حدود یک ماه پیش مربی‌گری میلوش رائونیچ، تنیس‌باز کانادیی را به عهده داشت. رائونیچ با کمک مویا توانست به نیمه‌نهایی اوپن استرالیا و فینال ویمبلدون برسد. رائونیچ همچنین در سال جاری به رتبه سوم رده‌بندی جهانی تنیس رسید که بالاترین رتبه او در دوران حرفه‌ای او است.

کارلوس مویا شماره یک پیشین تنیس جهان است. او دو دوره نایب قهرمان اوپن استرالیا شده و قهرمانی سال ۱۹۹۸ اوپن فرانسه را نیز در کارنامه دارد.

مویا گفت: "تونی نادال به من زنگ زد و پیشنهاد داد. خیلی خوشحال شدم و این که بتوانم به رافائل کمک کم برای چیز خاصی است. من مطمئنم که به همراه تونی، فرانسیس و سایر اعضای تیم می‌توانیم پروژه مشترک فوق‌العاده‌ای داشته باشیم. رافائل تنیس‌بازی بزرگ و از آن مهم‌تر انسانی بزرگ است."

تونی نادال، عمو و مربی رافائل نیز در این رابطه گفت: "تا فهمیدم که کارلوس به همکاری‌اش با رائونیچ خاتمه داده به او زنگ زدم. کارلوس همیشه فردی خاص برای ما بوده و آماده برای کمک. به نظرم حالا زمانی مناسب برای پیوستن او به تیم ما است."

رافائل نادال با قهرمانی در ۱۴ گرند‌اسلم، پس از راجر فدرر که ۱۷ گرند‌اسلم در کارنامه دارد، پرافتخار‌ترین تنیس‌باز شاغل جهان است.