مورینیو: چینی‌ها نمی‌توانند زلاتان را وسوسه کنند

حق نشر عکس Reuters

ژوزه مورینیو، سرمربی منچستر یونایتد معتقد است زلاتان ابراهیموویچ راهی آمریکا یا چین نخواهد شد و در این تیم بازنشسته خواهد شد.

مهاجم ۳۵ ساله منچستر یونایتد با زدن ۱۶ گل در ۲۵ بازی بهترین گلزن یونایتد است. این بازیکن سوئدی در ۹ بازی اخیر تیمش نیز ۱۰ گل زده است. منچستر قرارداد این بازیکن را در ماه نوامبر برای یکسال دیگر تمدید کرد.

با توجه به انتقالات اخیر بازیکنان لیگ برتر فوتبال انگلستان با رقم‌های نجومی به لیگ چین، به نظر می‌رسد که زلاتان هم به زودی تبدیل به یکی از اهداف باشگاه‌های چینی شود، اما مورینیو معتقد است که او به لیگ این کشور یا آمریکا نخواهد پیوست.

سرمربی پرتغالی منچستر یونایتد گفت: "من واقعا از او راضی هستم. شاید بعضی از مردم فکر کنند که او با ۳۵ سال دیگر گلزن درجه یکی نخواهد بود. یا به این دلیل که سطح لیگ برتر بالاتر از لیگ فرانسه است، او نمی‌تواند زیاد گل بزند. اما برای زلاتان ۳۵ سالگی فرقی با ۲۵ سالگی ندارد و لیگ فرانسه برایش مثل لیگ برتر است. او در چین یا آمریکا بازنشسته نخواهد شد بلکه کارش را در بالاترین سطح تمام خواهد کرد."

مورینیو همچنین با تمجید از قدرت گلزنی ابراهیموویچ گفت: "رکورد او خوب است و می‌تواند بهتر هم بشود. آمار او بدون استفاده از پنالتی فوق‌العاده است زیرا معمولا گلزنان برتر در نقاط مختلف دنیا پنالتی‌های زیادی را گل می‌کنند، در حالی که زلاتان در ۱۷ مسابقه لیگ برتر فقط یک پنالتی زده است. برای همین است که من نمی‌توانم خوشحال‌تر از این باشم."

در حالی که زلاتان خیلی زود خودش را با شرایط منچستر یونایتد و فوتبال انگلستان وفق داده، ژوزه مورینیو هنوز نتوانسته آن طور که باید نتیجه بگیرد و کاری کند تا طرفداران تیمش جای خالی الکس فرگوسن را حس نکنند.

هرچند که مربی پیشین تیم‌های چلسی و رئال مادرید گفت که در منچستر یونایتد راحت است: "واضح است که انتظارات از ما بالا است، نتایج، بالا و پایین می‌شوند و موقعیت‌مان آن چیزی که می‌خواهیم نیست. اما با توجه به شور و حالی که در کار و برای باشگاه‌ جدیدم دارم، احساس خیلی خوبی دارم."

موضوعات مرتبط