شکست سنگین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان مقابل هند در جنوب آسیا

حق نشر عکس AWNFT
Image caption تیم ملی فوتبال افغانستان برای شرکت در رقابت های جنوب آسیا به هند رفته‌اند

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در چهارمین دوره رقابت‌های فوتبال بانوان جنوب آسیا، کارش را با شکست سنگین مقابل میزبان رقابت‌ها آغاز کرد.

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در نخستین دیدارش در این مسابقات از ساعت ۵ عصر به وقت کابل در ورزشگاه ایالت شلیگوری هند به مصاف میزبان رقابت‌ها رفت که در پایان با حساب ۵ بر ۱ مقابل حریف قدرتمندش تن به شکست داد.

افغانستان در این مسابقه با ترکیب ویدا زمری، صدف نوری، یلدا ارغندیوال، سحر ارغندیوال، شبنم روهین، فرخنده محتاج، شبنم مبارز، مرجان حیدری ، مینه احمدی، هیلی ارغندیوال و زینت صدیقی وارد میدان شد.

۴ گل تیم ملی فوتبال زنان هند در نیمه نخست این دیدار به ثمر رسید و یک گل نیز در وقت‌های اضافی نیمه دوم این دیدار به ثمر رسید. یاران هند در اواخر نیمه اول این دیدار یک پنالتی را نیز از دست دادند.

تک گل افغانستان نیز در دقیقه ۸۷ توسط فرخنده محتاج وارد دروازه هند شد.

تیم‌های فوتبال زنان افغانستان در طی سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ نیز در رقابت‌های جنوب آسیا مقابل هند قرار گرفته بود که در سال ۲۰۱۴ با نتیجه سنگین ۱۲ بر ۰ و در سال ۲۰۱۲ نیز ۱۱ بر ۰ به مقابل حریفش متوقف شده بود.

در این مسابقه، افغانستان برای نخستین بار یک سرمربی خارجی ( کیلی لیندسی آمریکایی ) را روی نیمکت داشت و از بازیکنان جدیدش نیز رونمایی کرد.

دیدار بعدی افغانستان روز پنج شنبه ۵ عصر در برابر بنگلادش برگزار خواهد شد.

افغانستان در صورت پیروزی برابر بنگلادش کماکان شانس صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها را خواهد داشت.