پیکان تهران به دنبال جذب کاپیتان تیم ملی فوتبال افغانستان

حق نشر عکس .
Image caption باشگاه پیکان تهران تایید کرده است که مذاکرات برای جذب فیصل شایسته، کاپتان تیم ملی فوتبال افغانستان به این باشگاه جریان دارد

باشگاه پیکان تهران تایید کرده است که مذاکرات برای جذب فیصل شایسته، کاپتان تیم ملی فوتبال افغانستان به این باشگاه جریان دارد.

روز گذشته بهنام مددی مدیر رسانه‌ای باشگاه پیکان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی عصر هرات پیوستن شایسته به پیکان را تایید کرد و از نهایی شدن این قرار داد تا پایان هفته جاری خبر داد.

مدتی است زمزمه‌های حضور فیصل شایسته کاپتان تیم ملی فوتبال افغانستان در رسانه‌های ورزشی و صفحات اجتماعی دیده می‌شود وبه نظر می‌رسد این انتقال در آستانه انجام شدن است.

فیصل شایسته کاپیتان ۲۶ ساله و چپ‌پای تیم ملی فوتبال افغانستان در حالی مورد توجه باشگاه پیکان قرار گرفته است که تا کنون یک فصل از قرارداد این بازیکن در تیم فوتبال پاهانگ مالزی باقی مانده است.

پیکان تهران در حال حاضر با کسب ۲۶ امتیاز تیم پنجم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال ایران است و دو روز پیش مجید جلالی سرمربی این تیم در نشست خبری دیدار هفته هفدهم مقابل صبای قم، علاقمندی این باشگاه در خصوص جذب فیصل شایسته را اعلام کرد.

سایت‌های معتبر ورزشی ایران از جمله ورزش ۳ و وبسایت برنامه ۹۰ نیز موضوع انتقال فیصل شایسته به لیگ برتر ایران را پوشش داده‌اند.

در همین حال انوش دستگیر مربی موقت تیم ملی فوتبال افغانستان نیز که چندی پیش فرشاد نور را برای بازی در تیم ملی افغانستان متقاعد کرده بود، در این انتقال به عنوان مدیر برنامه‌های فیصل شایسته فعالیت می‌کند و مذاکرات مستقیم او برای حضور شایسته در لیگ ایران با کادر فنی باشگاه پیکان جریان دارد.

با وجود این که مدیر رسانه‌ای باشگاه پیکان از قطعی شدن این انتقال خبر داده است، مدیر برنامه‌‌های فیصل شایسته گفته که مذاکرات برای این انتقال کماکان در جریان است و تا کنون هیچ چیز قطعی نیست.

نیم فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال ایران در تاریخ ۱۶ بهمن ( دلو ) به پایان خواهد رسید.

چند هفته پیش نیز اویس عزیزی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال افغانستان برای شرکت در تمرینات تیم نفت تهران به ایران سفر کرد، اما شماره یک تیم ملی فوتبال افغانستان در جریان تمرینات آزمایشی تیم نفت مورد توجه علی دایی، سرمربی این تیم قرار نگرفت.

تحلیل‌گران آشنا با ورزش ایران می‌گویند به نظر می‌رسد که باشگاه پیکان در کنار توانایی‌های فنی فیصل شایسته روی حمایت مهاجرین افغان مقیم شهر قدس در حاشیه کرج (جایی که ورزشگاه خانگی پیکان قرار گرفته است) حساب باز کرده است.

به گفته آنها در صورت انتقال شایسته به پیکان، مهاجران زیادی برای تماشای مسابقات پیکان راهی ورزشگاه‌ها خواهند شد که این موضوع برای تیم پیکان که تیم پرطرفدار و محبوبی در ایران نیست، می‌تواند حایز اهمیت باشد.

فیصل شایسته نخستین فوتبالیست افغان خواهد بود که در لیگ برتر ایران شاغل می‌شود.