پیروزی نادال مقابل جوان اول تنیس جهان

نادال حق نشر عکس Reuters

رافائل نادال، قهرمان پیشین اوپن استرالیا با پیروزی مقابل الکساندر زورف، ستاره جوان آلمانی به دور چهارم اوپن استرالیا رسید.

این تنیس‌باز اسپانیایی که سال ۲۰۰۹ قهرمان اوپن استرالیا شده در مسابقه‌ای که چهار ساعت و شش دقیقه طول کشید،۴-۶ ۶-۳ ۶-۷ (۵-۷) ۶-۳ ۶-۲ حریف ۱۹ ساله‌اش را شکست داد.

نادال که قهرمانی در ۱۴ گرند‌اسلم را در کارنامه دارد، گفت: "با جنگیدن و دویدن زیاد بردم. به نظرم حالا دیگر همه می‌دانند که الکساندر چقدر خوب است. او آینده ورزش ما است و البته زمان حال."

در حدود سه سال از آخرین باری که نادال قهرمان یک گرند‌اسلم شد می‌گذرد. قهرمانی نادال در اوپن فرانسه ۲۰۱۴ همچنین آخرین باری بود که نادال به یک‌چهارم نهایی یک گرند‌اسلم رسید.

نادال گفت: "مسابقه خیلی سختی بود. بازی را خوب شروع نکردم و امتیازات زیادی را از دست دادم. بعد که عملکردم بهتر شد، زمان بیشتری برای کنترل بازی از خط انتهایی زمین به دست آوردم. مسابقه نزدیکی بود اما او کمی تهاجمی‌تر بود و من مجبور بودم برای هر امتیاز بجنگم."

نادال ۳۰ ساله در مرحله بعد باید با گائل مونفیس از فرانسه روبرو شود. در دیگر مسابقه این روز اوپن استرلیا، میلوش رائونیچ، بخت سوم قهرمانی مسابقات نیز توانست با نتیجه ۶-۲ ۷-۶ (۷-۵) ۳-۶ ۶-۳ ژیل سیمون از فرانسه را شکست دهد.

موضوعات مرتبط