بل‌یو در راند یازدهم هی را شکست داد

دیوید هی حق نشر عکس Getty Images

تونی بل‌یو، قهرمان دسته سنگین وزن میانه (کروز) مشت‌زنی و قهرمان سازمان دبلیو بی سی، موفق شد در دیداری پر افت و خیز، دیوید هی، قهرمان سابق سنگین وزن را در مسابقه‌ای در رده سنگین وزن و در راند یازدهم شکست دهد.

این مسابقه اواخر شب گذشته (شنبه ۴ مارس/ ۱۴ اسفند) در سالن "او ۲" لندن برگزار شد.

بل‌یو، بوکسور منچستری، که ۳۴ سال دارد هی را در راند ۱۱ از پای درآورد.

حق نشر عکس Reuters

بل‌یو پس از آنکه در راند ششم رباط آشیل پای راست هی آسیب دید، بر حملات خود افزود.

هی پس از این آسیب‌دیدگی، پای راست خود را باند پیچی کرده بود و به مسابقه ادامه داد، اما کندی تحرک باعث شد تا بل‌یو بتواند بر حملات خود بیافزاید.

در راند یازدهم و پس از آنکه برای بار دوم بل‌یو توانست هی را به زانو درآورد، مربیان هی با انداختن حوله به داخل رینگ به مسابقه خاتمه دادند.

حق نشر عکس Getty Images

این دو، در روزهای منتهی به مسابقه بشدت در جنگی لفظی به یکدیگر تاخته بودند.

براساس گزارشها اما پس از پایان مسابقه بل‌یو، بسوی هی رفت و به او کمک کرد تا از زمین بلند شود و سپس همدیگر را بوسیدند.

پس از مسابقه بل‌یو از در گفتگویی با رادیو "فایو لایو" از این پیروزی اظهار شادمانی کرد و گفت که "او (هی) همان اشتباهی را مرتکب شد که بقیه مرتکب شدند. او من را دست کم گرفت. وقتی به دیدارهای من در صفحه تلویزیون نگاه کنید، خوب نیستم. اما در عمل و وقتی با من در رینگ مواجه می‌شوید، از آنچه که تصورش را دارید، سخت‌تر هستم."

هی نیز به همین شبکه خبری گفت: "آسیب‌دیدگی پاشنه پا یکی از مشکلات بود؛ اما در نهایت فرد بهتر میدان برنده شد."

همزمان بسیاری در شبکه‌های اجتماعی از پایداری هی برای ادامه مسابقه قدردانی کرده‌اند و مسابقه را بسیاری هیجانی خوانده‌اند.

ادی هرن، از ترتیب‌دهنگان اصلی این دیدار، در سخنانی گفت: "پس از این دیدار باید به دنبال کمربند سنگین وزن برای بل‌یو باشیم."

پیروزی بل‌یو از آنجا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که وی فقط ۸ دیدار سنگین وزن میانه (کروز) که به آن سنگین وزن آماتوری نیز می‌گویند، انجام داده است. او بیشتر دیدارهایش را در دو دسته وزن پایین‌تر از دیدار شب گذشته درمقابل هی انجام داده بود.

حق نشر عکس Reuters

هی ژانویه سال گذشته میلادی و پس از سه سال و نیم دوری از رینگ به دیدار دی موری رفت و توانست با ضرباتی سنگین در همان راند اول، دی موری را ناک اوت کند.

وی سپس در دومین حضور خود در رینگ در اواخر ماه مه سال گذشته میلادی، موفق شد آرنولد گجرگیجج، بوکسور اهل کوزوو را با ناک اوت شکست دهد.

هی سه بار گجرگیجج را به زمین زد تا در نهایت داور مسابقه را تمام شده اعلام کرد.

هی که ۳۵ سال دارد گفته بود که می‌خواهد بار دیگر قهرمانی دسته سنگین وزن بوکس جهان را بدست آورد. هی در سال ۲۰۱۱ کمربند قهرمانی خود را به ولادمیر کلیچکو واگذار کرد. هی در سال ۲۰۱۲ موفق شده بود «دریک چیزورا» را در راند پنجم شکست دهد.

این بوکسور بریتانیایی پس از یک عمل جراحی سنگین بر روی شانه‌اش، و پس از مشورت با پزشکان، اعلام بازنشستگی کرد.

با شکست شب گذشته در مقابل بل‌یو، اکنون آینده هی و ادامه فعالیش با هاله‌ای از ابهام روبرو است.

موضوعات مرتبط