کارلوس کی‌روش: سه امتیاز را می‌خواهیم اما عجله نمی‌کنیم

کارلوس کی‌روش حق نشر عکس Getty Images

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران قبل از دیدار با قطر در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت به دنبال کسب پیروزی است اما فشاری روی تیمش وجود ندارد.

کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران گفت: " خوشحالیم و افتخار می‌کنیم که در قطر حضور داریم برای تیم قطر هم آرزوی موفقیت می‌کنم اما مطمئن باشید که ما این‌جا هستیم تا سه امتیاز کامل را از این بازی کسب کنیم و به جام جهانی روسیه صعود کنیم."

او همچنین گفته است: "بارها گفته‌ام که ما قطر را به خوبی می‌شناسیم و با سیستم و طرز تفکر این تیم آشنا هستیم. فشار روی ما نیست و ما عجله‌ای برای بردن نداریم چون بازی فردا و بازی هفته آینده برابر چین می‌تواند در راه صعود به جام جهانی به ما کمک کند ولی این قطر است که باید سعی بیش‌تری بکند تا به گل برسد."

بیشتر بخوانید:

تیم ایران فردا (پنجشنبه ۳ فروردین/ ۲۳ مارس) در دوحه به مصاف قطر خواهد رفت و پنج روز پس از آن میزبان تیم چین در ورزشگاه آزادی تهران است.

کی‌روش همچنین در مورد آمادگی بازیکنان برای بازی با قطر گفته: "در حال حاضر ما فقط بر اساس قوانین فیفا و روزهای فیفا پیش می‌رویم. ۵۰ درصد بازیکنان ما اکنون مشغول فوتبال در اروپا هستند و سعی کردیم بازیکنان اروپایی‌مان مستقیما به قطر بیایند و اکنون هم سعی می‌کنیم بازیکنان را از لحاظ ذهنی آماده بازی کنیم."

تیم ملی ایران در نخستین بازی خود در دور نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا توانست قطر را ۰-۲ شکست دهد.

ایران در ادامه هر دو بازی خود در برابر ازبسکتان و کره‌جنوبی رقیبان اصلی‌اش را ۰-۱ برد و مقابل چین و سوریه با تساوی بدون گل متوقف شد.

این تیم در حال حاضر با ۱۱ امتیاز و بدون گل خورده صدرنشین گروه است. تیم‌های کره‌جنوبی و ازبکستان با ۱۰ و ۹ امتیاز در رتبه‌های بعدی جدول این گروه قرار دارند.

قطر در ادامه مسابقات و به دلیل عدم نتیجه‌گیری دنیل کارنیو، سرمربی اروگوئه‌ای خود را اخراج کرد و خورخه فوساتی، هموطن او را استخدام کرد.

این تیم تا کنون فقط توانسته سوریه را ۰-۱ ببرد.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط