پیروزی خانگی مقابل چین؛ ایران در آستانه حضور در جام جهانی روسیه

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی روسیه، چین را یک بر صفر در تهران برد

تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه آزادی ۰-۱ چین را شکست داد و یک گام دیگر به صعود به مرحله نهایی نزدیک شد.

تک گل ایران در این مسابقه را مهدی طارمی در دقیقه ۴۶ وارد دروازه حریف کرد. ایران با این پیروزی ۱۷ امتیازی شد و با ۴ امتیاز اختلاف نسبت به نزدیک‌ترین رقیبش در صدر جدول ایستاد.

تیم ملی فوتبال ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند،‌ میلاد محمدی،‌ سعید عزت‌اللهی، مسعود شجاعی (کاپیتان)، مرتضی پورعلی گنجی،‌ امید ابراهیمی،‌ پژمان منتظری، رضا قوچان‌نژاد، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و وریا غفوری مقابل چین به زمین رفت و در ادامه سردار آزمون، وحید امیری و رامین رضاییان نیز به بازی آمدند.

در این مسابقه همچنین سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش و مسعود شجاعی از ایران کارت زرد گرفتند. مسعود شجاعی در پایان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

کمک داور بازی نیز پس از گل ایران احتمالا به دلیل اشیایی که به سمت زمین پرتاب شد، روی زمین افتاد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption تماشاگران زن طرفدار چین اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را پیدا کردند

کارلوس کی‌روش سرمربی ایران پس از بازی گفت: "اگر اجازه دهند تیم را آماده می‌کنیم و اگر نه که چهار روز قبل از مسابقه و مانند این دیدارها تیم را آماده می‌کنیم. شما می‌دانید اختیار فوتبال ایران در دست چه کسانی است و آنها باید اجازه دهند... امشب تیمی را شکست دادیم که پنج روز پیش کره جنوبی را شکست داد اما متاسفانه برخی از افراد که نابینا هستند نمی‌خواهند آن را ببینند. تا به حال رقابت‌ها بسیار سخت بوده و هنوز بازی‌های سختی باقی مانده است. تنها می‌توانیم چشم بر آن بازی‌ها ببندیم چرا که ما کار خودمان را می‌کنیم."

بازی بعدی ایران حدود سه ماه دیگر (۲۲ خرداد/۱۲ ژوئن) با ازبکستان است. اگر ایران از سه بازی آینده‌اش (مقابل ازبکستان، کره جنوبی و سوریه) سه امتیاز بگیرد، سهمیه حضور در جام جهانی را کسب خواهد کرد.

در دیگر مسابقه گروه ایران، کره جنوبی با گل دقیقه ۴ یئونگ هانگ سوریه را ۰-۱ برد. کره با این برد ۱۳ امتیازی شد و در رتبه دوم جدول ایستاد.

در آخرین بازی این گروه هم ازبکستان با گل دقیقه ۶۶ عادل احمدف ۰-۱ قطر را شکست داد. ازبکستان با این برد ۱۲ امتیازی شد و در رتبه سوم ایستاد.

موضوعات مرتبط