پوچتینو: به چلسی فشار روانی وارد می‌کنیم

حق نشر عکس Getty Images
Image caption تاتنام برای اولین بار در بیست و دو سال اخیر، فصل را در رتبه‌ای بالاتر از آرسنال به پایان خواهد برد

سرمربی تاتنهام می‌گوید پیروزی یکشنبه در برابر آرسنال به این معنی است که حالا تاتنام می تواند به چلسی صدرنشین "فشار روانی" وارد کند.

مائوریسیو پوچتینو بعد از پیروزی ۲-۰ برابر همسایه‌های شمال لندن گفت: "این برد برای طرفداران ما فوق‌العاده است." پیروزی تاتنهام به این معنی است که برای اولین بار در بیست و دو سال اخیر، فصل را در رتبه‌ای بالاتر از رقیبان دیرینه به پایان خواهد برد.

اما سرمربی آرژانتینی اضافه کرد: "مهمترین چیز این است که همچنان در نزدیکی چلسی هستیم و اختلاف دوباره چهار امتیاز است." چلسی قبل از دربی شمال لندن در برابر اورتون ۳-۰ پیروز شده بود، با این امید که تاتنهام در بازی با آرسنال امتیاز از دست بدهد.

در مقایسه با تاتنهام، چهار بازی باقیمانده چلسی آسانتر به نظر می‌رسند اما پوچتینو هنوز امیدوار است که آبی های غرب لندن قدمی به اشتباه بردارند: "باید تمرکزمان را حفظ کنیم. این فرصتی است تا به چلسی فشار روانی وارد کنیم. جمعه هم یک داربی دشوار در خانه وستهم داریم. اگر برنده شویم منتظر می مانیم تا ببینیم چلسی دوشنبه در بازی با میدلزبرو چه می‌کند."

میدلزبرو در تقلا برای فرار از سقوط، یکشنبه از منچستر سیتی مساوی گرفت.

تاتنهام در دشوارترین مسابقه باقیمانده‌اش میزبان منچستر یونایتد خواهد بود، در حالی که دشوارترین بازی باقیمانده چلسی در خانه وست‌ برومویچ (تیم هشتم جدول) است.