تایسون فیوری: در رینگ با جاشوا مثل گربه با کاموا بازی می‌کنم

تایسون فیوری حق نشر عکس Getty Images

تایسون فیوری، قهرمان سابق بوکس سنگین وزن جهان، در سخنانی گفته است که در صورت مقابله با آنتونی جاشوا، دارنده کمربند دو سازمان دسته سنگین زن جهانی "مثل گربه‌ای که دارد با یک توپ کاموایی بازی می‌کند" بازی می‌کند.

فیوری ۲۸ ساله در گفتگویی با رادیو "فایو لایو" بی بی سی گفته است که "جاشوا فقط هیکل بزرگی دارد و ضربه‌هایش شانسی است و رقص پا، سرعت و توانایی بدنی ندارد."

این بوکسور بریتانیایی می‌گوید که جاشوا "آسانترین" حریف وی خواهد بود و تاکید کرده است که هیچگاه تا این اندازه درخصوص آنچه که می‌گوید "جدی" نبوده است.

فیوری گفت: "با جاشوا مثل گربه‌ای که دارد با یک گلوله کاموایی بازی می‌کند (در رینگ) بازی خواهم کرد."

فیوری مجوز مسابقه بوکس ندارد و هنوز هم هیچ برنامه‌ای برای دیدار احتمالی بین فیوری و جاشوا، اعلام نشده است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption فیوری (چپ) در نوامبر ۲۰۱۵ توانست پس از ۱۱ سال اولین شکست ولادیمیر کلیچکو را رقم بزند و صاحب سه کمربند قهرمانی "دبلیو‌ بی ‌او"، "دبلیو بی اِی" و "آی‌بی‌اف" شود

به گفته فیوری جاشوا فقط دارای بدنی ورزشکارانه است که با استفاده علوم ورزشی و وسایل ورزشی ماهیچه‌های بزرگی پیدا کرده، مانند ورزشکاران پرورش اندام.

او گفته است اما علم مبارزه در رینگ متفاوت است. به گفته او این علم در رینگ بوکس فقط به معنی داشتن بدنی ورزشکارانه نیست؛ بلکه به معنی هوشیاری و جسوری و استفاده از ضربات هماهنگ، حرکت و تحرک در رینگ است.

حق نشر عکس Action Images via Reuters
Image caption فیوری قبل از آخرین مسابقه‌اش در جلسه دیدار با مطبوعات با لباس بتمن ظاهر شد

فیوری که به دلیل دور بودن از رینگ وزن زیادی پیدا کرده و چاق شده است اکنون حدود ۱۶۵ کیلوگرم وزن دارد. وی برای رسیدن به وزنی مناسب در دسته فوق سنگین با تحرک لازم در رینگ باید به حدود ۱۱۵ کیلو برسد و رسیدن به این نتیجه برای او ماهها وقت خواهد برد.

اما وی تاکید کرده است که قادر است از وزن خود کم کند و در دیداری احتمالی بر جاشوا پیروز شود.

آنتونی جاشوا، بوکسور ۲۷ ساله بریتانیایی، موفق شد ولادیمیر کلیچکو ۴۱ ساله از اوکراین را در یک دیدار هیجان‌انگیز مقابل ۹۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه ومبلی لندن، شکست دهد. با پیروزی جاشوا بر رقیب سنگین وزن اوکراینی، اکنون این قهرمان بریتانیایی کمربندهای قهرمانی "دبلیو بی ای" و "ای بی اف" را با خود به خانه برده است. این مسابقه روز شنبه ۲۰ آوریل/۹ اردیبهشت حدود ساعت ۱۰ شب به وقت لندن برگزار شد.


فیوری جاشوا
سن: ۲۸ سن: ۲۷
پیروزی: ۲۵ پیروزی: ۱۹
پیروزی با ناک اوت: ۱۸ پیروزی با ناک اوت: ۱۹
تعدا مسابقات: ۲۵ تعداد مسابقات: ۱۹

لغو مجوز مسابقه

نهاد نظارت بر بوکس بریتانیا (فدراسیون بوکس بریتانیا) مجوز تایسون فیوری را در اکتبر سال گذشته میلادی تعلیق کرد. مقامات این نهاد گفتند که این اقدام را تا زمان تحقیقات بیشتر درخصوص مسایل مربوط به دوپینگ و همچنین دیگر مسایل پزشکی مربوط به فیوری، انجام داده‌اند.

فیوری در ماه ژوئن سال گذشته میلادی با اتهام دوپینگ مواجه شد.

فیوری که در ۲۵ مبارزه حرفه‌ایش شکست‌ناپذیر باقی مانده از نوامبر ۲۰۱۵ به بعد مسابقه نداده است. او در آن تاریخ توانست پس از ۱۱ سال اولین شکست ولادیمیر کلیچکو را رقم بزند و صاحب سه کمربند قهرمانی "دبلیو‌ بی ‌او"، "دبلیو بی اِی" و "آی‌بی‌اف" شود.

او به دلایل پزشکی پیشتر اعلام کرده بود قادر به دفاع از کمربند قهرمانیش نیست و آنها را ترک می کند.

فیوری گفته بود که گفته بود که به دلیل بهبود افسردگی‌اش از کوکائین استفاده می‌کرده است. او در مصاحبه با مجله رولینگ استون گفت که مدت‌هاست از نظر سلامت روحی مشکل دارد و برای بهبود افسردگی‌اش از کوکائین استفاده کرده است.

موضوعات مرتبط