کونته: تازه با چلسی شروع کرده‌ام

حق نشر عکس Reuters
Image caption جشن قهرمانی. کونته به داشتن رابطه گرم با بازیکنانش معروف است

سرمربی چلسی می‌گوید اشتهای چلسی برای قهرمانی همچنان پابرجاست و او تلاش خواهد کرد بهترین بازیکنانش را حفظ کند.

آبی‌های لندن جمعه شب ۱-۰ وست برومیچ را شکست دادند. به این ترتیب کونته، دو مسابقه پیش از پایان فصل، در اولین سال حضورش چلسی را برای ششمین بار در تاریخ قهرمان لیگ انگلستان کرد. چلسی فصل پیش دهم شده بود.

کونته چهارمین سرمربی ایتالیایی است که قهرمان لیگ برتر می‌شود. او پیشتر سه فصل پی در پی یوونتوس را قهرمان سری آ کرده بود.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption از رتبه دهم تا قهرمانی؛ کارنامه اولین فصل کار آنتونیو کونته در چلسی

چلسی دو هفته دیگر در فینال جام حذفی در ورزشگاه ومبلی با آرسنال بازی می کند. در صورت پیروزی، کونته کارنامه یک ایتالیایی دیگر در چلسی را تکرار خواهد کرد: کارلو آنچلوتی هم در سال ۲۰۱۰ در اولین سال حضورش، این باشگاه غرب لندن را به قهرمانی مضاعف رساند.

به گفته بعضی رسانه‌های ایتالیایی، باشگاه اینتر میلان به دنبال کونته است و قصد دارد با یک قرارداد سه ساله، هفته‌ای دویست و پنجاه هزار پوند به او دستمزد بدهد. همزمان، گزارش شده که رئال مادرید علاقمند به ادین آزار، گلزن و بازیساز موثر بلژیکی است و باشگاه‌های چینی هم در پی دیه‌گو کاستا، مهاجم دیگر آبی‌ها، هستند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption رمز محبوبیت: ابتدا پیروزی بر آرسنال در استمفورد بریج و سپس شیرجه با سر به میان طرفداران

اما کونته می‌گوید کارش با چلسی تازه شروع شده است: "به قهرمانی در فصل اول افتخار می‌کنم. این لیگ سختی است و کار در کشور جدید و با زبان جدید هم سخت است."

"حالا که من و بازیکنان همدیگر را شناخته‌ایم، می‌توانیم بهتر شویم. این تیم می‌خواهد در هر تورنمنتی برای قهرمانی بجنگد. ما همچنان بلندپروازیم و برای رسیدن به این هدف باید بهترین بازیکنانمان را حفظ کنیم."