نوجوان برزیلی با ۴۵ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست

فوتبال، برزیل، رئال مادرید حق نشر عکس Reuters
Image caption قرارداد انتقال ویسنیوس به رئال مادرید ۱۰ روز پس از انجام اولین بازی رسمی او برای فلامنگو اعلام شد

باشگاه رئال مادرید، وینسیوس جونیور مهاجم ۱۶ ساله باشگاه فلامنگو برزیل را با امضای قراردادی که ۴۵ میلیون یورو ارزش دارد، به خدمت گرفت.

به گفته باشگاه رئال مادرید این بازیکن فصل آینده به صورت قرضی در باشگاه فلامنگو بازی خواهد کرد و در تابستان ۲۰۱۸ پس از آنکه به سن ۱۸ سال رسید راهی مادرید می‌شود تا برای قهرمان این فصل لالیگا بازی کند.

این بازیکن جوان اولین بازی رسمی خود برای فلامنگو را نزدیک به دو هفته پیش برای این تیم انجام داده است.

در ماه مارس این بازیکن در رقابت‌های زیر ۱۷ سال آمریکای جنوبی عنوان بهترین بازیکن رقابت و همچنین بهترین گلزن این مسابقات را به دست آورد.

ویسنیوس پس از بازی فلامنگو مقابل آتلتیکو مینیرو که با تساوی ۱-۱ دو تیم به پایان رسید، قرارداد جدیدی با این تیم امضا کرد که به این اساس تبصره فروش او از ۳۰ میلیون یورو به ۴۵ میلیون یورو افزایش پیدا کرده بود.

درباره رئال مادرید بیشتر بخوانید:

رئال مادرید با خرید این بازیکن رکورد گران‌ترین بازیکن نوجوان جهان را که در اختیار آنتونی مارسیال بود شکست. در تابستان ۲۰۱۵ منچستریونایتد برای خرید آنتونی مارسیال نزدیک به ۴۱ میلیون یورو به موناکو پرداخت کرده بود.

قیمت این بازیکن منچستریونایتد با توجه به متمم‌های قرارداد بین دو باشگاه موناکو و منچستریونایتد تا ۸۰ میلیون یورو می‌تواند افزایش پیدا کند.

منچسترسیتی در تابستان گذشته گابریل ژسوس دیگر بازیکن جوان برزیلی را در ازای پرداخت بیش از سی و یک میلیون یورو به خدمت گرفت.

این اولین نقل و انتقال باشگاه رئال مادرید پس از پایان یافتن دوران محرومیت نقل و انتقال بازیکن این باشگاه است. رئال مادرید به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین فیفا در مورد به خدمت گرفتن بازیکن زیر ۱۸ سال از خرید و فروش بازیکن در یک فصل نقل و انتقالات فوتبال محروم شده بود.

رئال مادرید یکشنبه این هفته با شکست مالاگا پس از ۵ سال بار دیگر قهرمان لالیگا شد. این تیم که به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم راه یافته در صورت برد مقابل یونتووس، اولین باشگاهی خواهد بود که موفق به تکرار عنوان قهرمانی خود شده است.

موضوعات مرتبط