واورینکا با حذف ماری، به فینال اوپن فرانسه رسید

حق نشر عکس Getty Images
Image caption استن واورینکا پس از پنج ست توانست اندی ماری، نفر اول تنیس جهان را مغلوب کند

اندی ماری، نفر اول تنیس جهان، از رسیدن به بازی فینال اوپن فرانسه، رولان گاروس، بازماند. این تنیس‌باز بریتانیایی در یک ماراتن نفس‌گیر مغلوب استن واورینکا شد. این بازی چهار ساعت و ۳۴ دقیقه طول کشید و ماری در نهایت پس از پنج ست، مغلوب حریف سوئیسی شد.

این مسابقه در ابتدا با برتری اندی ماری شروع شد. ماری ست اول را با نتیجه ۶-۷ (۶-۸) از آن خود کرد. واورینکای ۳۲ ساله، اما ست دوم را با نتیجه ۳-۶ بُرد. اندی ماری باز توانست در ست سوم با انجام یک بازی درخشان با حساب ۵-۷ برنده شود.

دومنیک تیم، جوکوویچ قهرمان را مات کرد

اما استن واورینکا، نفر سوم تنیس مردان جهان، توانست در ست‌های چهارم و پنجم، دوباره خود را بازیابد و به بازی برگردد. او در دو ست باقی‌مانده، با نتایج ۶-۷ و ۱-۶ پیروز شد تا به فینال این رقابتها برسد.

بازی امروز که با پیروزی استن واورینکا به پایان رسید، تکرار مسابقه این دو در نیمه‌نهایی سال پیش بود. این بار واورینکا با حذف ماری، انتقام شکست پارسال را گرفت. پارسال اندی ماری پس از کنار زدن واورینکا به فینال رفت، ولی در بازی نهایی مغلوب نواک جوکوویچ شد.

حق نشر عکس EPA
Image caption اندی ماری امیدوار بود برای دوازدهمین بار در زندگی‌اش به فینال گرند اسلم راه یابد

استن واورینکا در بازی فینال با برنده دومینیک تیم و رافائل نادال روبرو می‌شود. مسابقه فینال روز یکشنبه در پاریس برگزار می‌شود. آن مسابقه، چهارمین تجربه استن واورینکا در فینال مسابقات گرنداسلم تنیس خواهد بود.

واورینکا که روز فینال ۳۲ سال و ۷۵ روز عمر خواهد داشت، مسن‌ترین تنیس‌باز حاضر در فینال این رقابت‌ها در چهل و چهار سال گذشته به شمار می‌آید. او دو سال پیش در همین رقابتها موفق شده بود برای اولین بار قهرمان شود. او تاکنون سه بار موفق به قهرمانی در مسابقات گرنداسلم تنیس شده و اگر بتواند در روز پایانی قهرمان بشود از نظر تعداد قهرمانی‌ در این رقابت‌ها با اندی ماری برابر خواهد شد.

شاید در بازی امروز تا حدودی شانس با استن واورینکا یار بود که حریفش بعد از مدتها بیماری و مصدومیت، از اوج فاصله زیادی داشت. ماری در مسابقه امروز در ورزشگاه فیلیپ شاتریه، تلاش بسیاری زیادی کرد تا به دوازدهمین فینال گرنداسلم زندگی‌اش راه یابد، اما موفق نشد. او در کل این مسابقه بیش از ۴.۵ کیلومتر دوید، اما نتوانست از شکست فرار کند.

شاید اگر واورینکا در مسابقه امروز کمی با دقت بیشتری بازی می‌کرد، می‌توانست در ست‌های اول و سوم هم به آسانی پیروز شود تا در نهایت تکلیف این مسابقه خیلی زودتر روشن شود.

موضوعات مرتبط