تیم فوتبال افغانستان به مصاف کامبوج می‌رود

تیم فوتبال ملی

تیم ملی فوتبال افغانستان برای انجام بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا به کامبوج رفت. افغانستان و کامبوج قرار است روز دوشنبه (۲۲ جوزا/خرداد) به مصاف هم بروند.

بازی بعدی این تیم در برابر اردن در ماه آگست (اوت) سال جاری خواهد بود. قبلا در مرحله مقدماتی صعود به جام ملت‌های آسیا فوتبال افغانستان در رویارویی با تیم ملی ویتنام یک- یک مساوی کرده بود.

یوسف کارگر، مربی تیم ملی فوتبال افغانستان به بی‌بی‌سی گفت امیدوار است تیم کشورش بر کامبوج غالب شود و در صورت پیروزی در برابر اردن، شانس راهیابی افغانستان به مسابقات جام ملت‌های آسیا قطعی خواهد شد.

حق نشر عکس fb/aliaskarlali
Image caption بازی‌های آینده تیم ملی فوتبال افغانستان

دیدار بعدی افغانستان در راه صعود به جام ملت‌های آسیا در تاریخ ۵ سپتامبر در مقابل اردن برگزار می‌شود. شاگردان فیستر قبل از آغاز این دیدار نیز در تاریخ ۳۰ آگست به مصاف دیگر تیم حوزه عرب، عمان خواهند رفت.

ملی پوشان افغانستان در چهارمین دیدار که آغاز دور برگشت رقابت‌‎های مرحله گروهی نیز محسوب می‌شود، در تاجیکستان میزبان تیم فوتبال عمان خواهند بود.

بر اساس برنامه، تیم افغانستان پیش از تقابل دوباره با تیم قدرتمند این گروه در تاریخ ۴ اکتبر درشهر دوشنبه به مصاف تیم فوتبال تاجیکستان خواهد رفت. دیدار برگشت با عمان نیز در تاریخ ۹ اکتبر برگزار خواهد شد.

تیم ملی فوتبال افغانستان در ادامه هم به ترتیب در ۱۷ نوامبر مهمان ویتنام و در تاریخ ۲۶ مارچ/مارس ۲۰۱۸ نیز در آخرین دیدار این مسابقات پذیرای تیم فوتبال کامبوج خواهد بود.