ژوره مورینیو در اسپانیا به 'تخلف مالیاتی' متهم شد

ژوزه مورینیو حق نشر عکس Getty Images

دادستان‌های اسپانیایی ژوزه مورینیو، سرمربی منچستر یونایتد، را به تخلف مالیاتی متهم کرده‌اند.

دادستان‌ها مدعی شده‌اند که مورینیو در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ -زمانی که سرمربی رئال مادرید بود- حدود ۳/۳ میلیون یورو تخلف مالیاتی داشته است، (۱/۶ میلیون یورو در سال ۲۰۱۱ و ۱/۷ میلیون یورو در سال ۲۰۱۲).

سرمربی پرتغالی منچستریونایتد هنوز درباره این اتهام اظهار نظر نکرده است.

یکی از دادستان‌های پرونده گفته است مورینیو برای "سود نامشروع"، درآمد حاصل از فروش حق تصویر خود را به مقامات اسپانیایی اعلام نکرده بوده است.

در یکی دو سال گذشته دادستان‌های اسپانیایی برخی از بزرگترین نام‌ها را در دنیای فوتبال را به تخلف مالی متهم کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

کریستیانو رونالدو مهاجم سرشناس رئال مادرید و بهترین بازیکن دنیا که مدتی در رئال مادرید زیر نظر ژوزه مورینیو بازی می‌کرد اخیرا متهم شده که درآمد حاصل از فروش حق تصویر خود را اعلام نکرده و ۱۴/۷ میلیون یورو فرار مالیاتی داشته است. خورخه مندز یکی از بانفوذترین مدیران برنامه در دنیای فوتبال، هم مدیر برنامه‌های مورینیو است و هم رونالدو.

رونالدو این اتهام را به شدت تکذیب و تهدید کرده که اسپانیا را ترک خواهد کرد. او حدود چهل روز دیگر باید در دادگاه حاضر شود و شهادت دهد.

تخلف‌های مالیاخیر در فوتبال اسپانیا

  • لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا به ۲۱ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. پدرش هم که امور مالی او را اداره می کند به تخلف مالی محکوم شد.
  • خاویر ماسکرانو مدافع آرژانتینی بارسلونا تخلف مالیاتی را پذیرفت و به یک سال حبس تعلیقی محکوم شد.
  • نیمار ستاره برزیلی بارسلونا و والدینش به فساد مالی متهم شده‌اند و دادستان‌های اسپانیایی او را متهم کرده‌اند که مبلغ انتقال او از سانتوس به بارسلونا کمتر از حد واقعی اعلام شده تا میلیون‌ها دلار مالیات پرداخته نشود.
  • ساندرو روسل رییس سابق باشگاه بارسلونا و همسرش ماه گذشته در جریان تحقیق درباره پولشویی دستگیر شدند.

موضوعات مرتبط