شگفتی دیگر در ویمبلدون، کناره‌گیری نواک جوکوویچ به دلیل مصدومیت

Novak Djokovic حق نشر عکس Getty Images
Image caption نواک جوکوویچ از ناحیه دست آسیب دید

نواک جوکوویچ، مرد شماره چهار تنیس جهان، از دور مسابقات ویمبلدون کنار رفت.

این تنیس‌باز صرب در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها در میانه مسابقه با توماس بردیک از جمهوری چک، به دلیل مصدومیت دست حاضر به ادامه بازی نشد.

جوکوویچ در شرایطی این مسابقه را پس از حدود یک ساعت نیمه‌کاره گذاشت که ست اول را با نتیجه ۶-۷ (۲-۷) باخته بود و در ست دوم هم با حساب ۰-۲ از حریفش عقب بود.

جوکوویچ سی ساله که سابقه سه بار قهرمانی در ویمبلدون را دارد، در مسابقه قبلی برابر آدرین مانارینو هم احساس درد می‌کرد و بارها پزشک برای تسکین درد دست او به کمکش آمده بود.

مرد شماره یک پیشین جهان امروز پس از کناره‌گیری از مسابقات گفت که شاید برای درمان دستش به جراحی نیاز داشته باشد: "از وقتی که مصدومیت دستم شروع شده، هیچ‌وقت به این اندازه درد نداشتم."

"این درد به خاطر مصدومیت شانه نیست. آرنجم بیش از یک سال و نیم است که درد می‌کند و اذیتم می‌کند. حدود نیم ساعت می‌توانستم درد را تحمل کنم و هر جوری شده به بازی ادامه بدهم، اما موقع سرویس‌ها و ضربات فورهند، این درد بیشتر می‌شد. به همین دلیل دیگر معنا نداشت که با این وضع به بازی ادامه بدهم."

نواک جوکوویچ، فاتح دوازده گرنداسلم تنیس جهان، بعد از کنار رفتن از ویمبلدون گفت نهایت تلاشش را کرد که به مبارزه و تلاش ادامه دهد اما شانس با او همراه نبود: "واقعاً بدبیاری بود که ویمبلدون را به این شکل به پایان بردم. اگر کسی از این اتفاق ناراحت باشد، آن یک نفر من هستم."

حق نشر عکس Getty Images
Image caption Novak Djokovic was on court for just over an hour against Tomas Berdych before he had to withdraw through injury

"امروز حدود دو ساعت و نیم مشغول معالجه دستم بودم تا هرطوری شده بتوانم تا آخر مسابقه، بازی کنم، اما اینطور نشد. حالا باید با یک متخصص صحبت کنم که ببینم برای درمان کامل دستم چه کار باید بکنم. نکته این است که دردم کم نمی‌شود. فقط هرچه که می‌گذرد بیشتر هم می‌شود و امروز دیگر بدترین روز بود. شاید یک دلیل آن این بود که دیروز هم مسابقه داشتم."

بوریس بکر، مربی پیشین جوکوویچ، بعد از کناره‌گیری او گفت که "نوله" حتماً تصمیم درستی گرفته: "چون فقط خود او می‌داند که توانایی بازی دارد یا نه."

بکر گفت که جوکوویچ و ماری امسال هرگز به اندازه سال گذشته آماده و با اقتدار نبوده‌اند و نتوانسته‌اند به فرم سال گذشته خود برسند. به گفته بکر "برنامه مسابقات این تورنمنت‌ها بسیار فشرده است و هر تنیس‌بازی که برابر آنها قرار می‌گیرد، با انگیزه بیشتری بازی می‌کند تا آنها را شکست دهد و برای همین کار آنها سخت‌تر می‌شود."

با توجه به شکست غیره‌منتظره اندی ماری، نواک جوکوویچ این شانس را داشت که در صورت قهرمانی در ویمبلدون، دوباره نفر اول تنیس مردان جهان شود و جایگاهش را از اندی ماری پس بگیرد، اما مصدومیت دست، امانش را برید.

او به تنیس‌بازی باخت که در حال حاضر نفر پانزدهم جهان است. بردیک سی و یک ساله در نیمه‌نهایی با راجر فدرر بازی خواهد کرد. مسابقه‌ای که کارشناسان بخت زیادی برای پیروزی او و رسیدن به بازی فینال نمی‌بینند. هرچند که او هفت سال پیش موفق شده بود به فینال ویمبلدون برسد.

موضوعات مرتبط