شکست سنگین افغانستان در نخستین دیدار قهرمانی ۲۳ سال آسیا

حق نشر عکس .
Image caption تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال افغانستان

تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال افغانستان در نخستین دیدار رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا در مقابل تیم فوتبال عراق متحمل شکست سنگین شد.

تیم های افغانستان و عراق از ساعت ۱۹:۲۵ به وقت کابل در ورزشگاه امیر فیصل بن فهد شهر ریاض به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه سنگین ۸ بر صفر به سود تیم فوتبال زیر ۲۳ سال عراق به کار خود پایان داد.

برای تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال عراق در این مسابقه آیمن حسین ۵ بار، بشار بون یان، علی موهاوی و خالد جومیلی نیز هر کدام یک بار گلزنی کردند.

الیاس منوچهر سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال افغانستان در این مسابقه تنها ۲ تعویض انجام داد که در نهایت امان الله سرداری و رامز فاروقی برای سرخ پوشان افغانستان وارد میدان شدند.

افغانستان در حالی متحمل این شکست سنگین در نخستین دیدارش شد که فدراسیون فوتبال و سرمربی این تیم به دلیل انگیزه دادن به بازیکنان داخلی فوتبال این کشور از فوتبالیستان افغان مقیم در خارج استفاده نکردند.

در بسیاری از دقایق این مسابقه توپ و میدان در اختیار بازیکنان عراق بود و بازیکنان افغانستان نمایش چشم گیری در مقابل حریف خود نداشتند.

افغانستان در این مسابقه با ترکیب حمید وکیلی، سید محمد هاشمی، مرتضی جعفری، حسین علیزاده، نوید نادم،عبیدالله افضلی، روهید سمندری، یارمحمد ذکرخیل، رحمت الله خیرخواه، رضا الله یاری و فردین حکیمی در مقابل عراق به میدان رفت.

افغانستان در گروه دوم مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا با تیم های عراق، عربستان و بحرین هم گروه است.

دومین دیدار افغانستان روز جمعه از ساعت ۲۲:۲۵ به وقت کابل در مقابل میزیان این گروه، عربستان صعودی برگزار خواهد شد.